گردهمایی روسای اتحادیه های صنفی کرج و تقدیر از خانواده شهید شاخص اصناف “محمد شادمهر” | اتاق خبر
کد خبر: 366892
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 20:53
به مناسبت هفته بسیج اصناف برگزار شد؛
همزمان با هفته بسیج اصناف با همت اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج ،گردهمایی روسای اتحادیه های صنفی برگزار شد.

اتاق خبر: همزمان با هفته بسیج اصناف با همت اتحادیه صنف پوشاک فروشان کرج ،گردهمایی روسای اتحادیه های صنفی با حضور سردار استاد حسینی فرمانده سپاه کرج ،دکترمیر ابراهیم صدیق ،عضو شورای اسلامی شهر کرج ،حسن مدیر روستا ،مدیر عامل سازمان خدمات شهری شهرداری کرج ،هیات رئیسه اتاق اصناف و روسای اتحادیه صنفی ، در محل حسینیه اتحادیه پوشاک فروشان برگزار شد

حمید کریمی رئیس اتاق اصناف مرکز استان البرز در این مراسم گفت: تفکر و فرهنگ بسیج یکی از نعمت ها و ارزش های بزرگ انقلاب اسلامی است که توسط امام خمینی (ره) به ملت قهرمان  ایران هدیه داده شده است. همین اندیشه و تفکر بود که توانست مردم ایران اسلامی را در برابر تهاجم دشمن تا دندان مسلح رژیم بعثی عراق ،متحد کند و حماسه ای از مقاومت ،اتحاد و فداکاری یک ملت را خلق کند .

کریمی افزود:امروز نیز که در دوران سازندگی کشور هستیم ،جنگ و دسیسه های دشمن بر علیه کشورمان تمام نشده است . تهاجم فرهنگی و جنگ نرم دشمن ،امروز نیز تهدیدی بزرگ  در مقابل ما و دیگر ملت های آزادیخواه جهان است که باید راهکارهای مقابله با آن را بشناسیم و با تفکر بسیجی به رویارویی با آن برخیزیم .

وی افزود:همان سربازانی که در دوران جنگ تحمیلی در میدان حاضر شدند و هنوز ترکش های توپ و خمپاره دشمن جسم و روحشان را آزار می دهد ، امروز نیز گوش به فرمان رهبر هستند و در میدان حاضرند.

کریمی افزود: مجموعه اصناف می تواندد  در این میدان مبارزه ، نقش مهمی  بر عهده بگیرند؛ چرا که دشمنان بخش اعظمی از تهاجم فرهنگی خود را از طریق بازار و ترویج فرهنگ فرهنگ مصرف بی رویه و ضربه زدن به ساختارها و ستون های اقتصادی کشورمان  دنبال می کنند .لذا هوشیاری اصناف و همکاری آنان با نهاد های نظارتی بازار می تواند نقش مهمی در آگاه سازی مردم نسبت به کالاهای خارجی و خنثی کردن توطئه های دشمنان داشته باشد .

در بخش دیگری از این مراسم سردار استاد حسینی فرمانده سپاه کرج نیز در سخنانی گفت : اصناف یکی از پشتیبانان نهضت امام خمینی (ره) بودند  و حضور آنها در تمامی عرصه های اجتماعی ، سیاسی و فرهنگی کشورمان همواره موثر و پر رنگ بوده است .

وی با یاد شهیدان طیب ، عراقی و مرحوم عسگر اولادی و تاثیر این چهره ها در پیشبرد نهضت انقلاب اسلامی افزود: در جمع بازاریان فرهیخته و مومن ما ، افرادی مانند این بزرگواران کم نیستند . بزرگانی که مظهر مقاومت ، بردباری و عشق به امام راحل(ره) و آرمان های مقدس ایشان بودند  و رفتارشان موجب شد تا نامشان در تاریخ کشورمان به خوشنامی و در زمره ی شهدای انقلاب ثبت شود.

وی افزود: هر کس در هر جایگاهی ،اگر قدمی برای عزت ،افتخار و سازندگی ایران اسلامی بردارد ، مجاهد است . امروز میدان نبرد ما در عرصه های اقتصادی ، فرهنگی و سیاسی است . متولیان امور اقتصادی باید در این میدان حاضر باشند  و کنترل بازار را در  اختیار خود داشته باشند .اهل فرهنگ در جبهه خودشان و سیاستمداران هم در جایگاه خودشان ،براس استقلال کشورمان و دفاع از آرمان های اسلامی آن مجاهدت کنند .این وظیفه کلی تمام افراد جامعه است .

وی در ادامه ، صنف پوشاک را به بسیج همگانی و تلاش مضاعف در عرصه مقابله با پوشاک نامتعارف  دعوت کرد و در سخنانی افزود: متاسفانه مشکلاتی در این حوزه مشاهده می شود که نگرانی هایی را برای مسوولان و دلسوزان کشور ایجاد کرده است . نحوه ی پوشش برخی جوانان به هیچ عنوان زیبنده فرهنگ و ارزش های جامعه ما نیست. جوان ایرانی باید الگوی تمام عیار یک مسلمان باشد. اما آنچه که امروز برتن برخی افراد به عنوان پوشاک خودنمایی می کند چیزی به جزء فرهنگ مبتذل غربی نیست .

سردار استاد حسینی افزود: برای مقابله با این نفوذ و تهدید دشمن به بسیج همگانی، خودباوری و  ورود  دست اندر کاران حوزه تولید و فروش پوشاک کشور به این میدان نیاز داریم .تمامی واحدهای تولید و فروش پوشاک در سراسر کشور به ویژه آنهایی که از بدو انقلاب در میدان مبارزه حضور داشته اند ، باید آستین ها  را بالا بزنند  و با دعوت از طراحان وهمکاری با  خیاطان جوان و دلسوز ،زمینه تولید پوشاک اسلامی و به حاشیه راندن پوشاک قاچاق را فراهم کنند . این بسیج و اتحاد همگانی ضمن بالا بردن آمار شاغلان و گردش چرخ های اقتصادی کشور، خودبخود در مقابل قاچاقچیان پوشاک سد محکمی ایجاد کرده و راه را برای فعالیت سودجویان می بندد .

در بخش پایانی این مراسم ، لوح تقدیری به آزاده سرافراز حاج رسول زینالی (عضو هیات مدیره اتحادیه پوشاک کرج ) و همسر شهید شاخص اصناف “محمد شادمهر ” اهداء شد

منبع: اتاق اصناف

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید