معاون وزیر راه و شهرسازی: دنبال تبلیغات و نمایش نیستیم | اتاق خبر
کد خبر: 366907
تاریخ انتشار: 2 شهریور 1395 - 22:29
معاون وزیر راه و شهرسازی گفت: دنبال تبلیغات و نمایش و انعکاس دوچندان و بزرگنمایی فعالیت ها به مردم نیستیم بلکه تلاش داریم تا حد امکان، مسکن مهر با امکانات استاندارد به مردم تحویل شود.

اتاق خبر:محسن نریمان سه شنبه در آیین بهره برداری از یک هزار واحد مسکن مهر، دو باب مسجد و یک باب مدرسه در شهر جدید صدرا در شمال غرب شیراز افزود: برخی رسانه ها از دولت گلایه می کنند که به مسکن مهر توجهی نمی کند که سخنی عجیب و ظلم است.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور اظهار کرد: به عنوان نمونه، در شهر جدید صدرای شیراز از 20 هزار واحد مسکن مهر تحویلی به مردم، 17 هزار واحد در دولت تدبیر و امید بوده است و سه هزار واحد قبل از این دولت به متقاضیان تحویل شده است.
وی ادامه داد: در شهر جدید گل بهار مشهد نیز از 23 هزار واحد مسکن تحویل شده به مردم، 20 هزار واحد در دولت یازدهم به متقاضیان تحویل شده است و آیا این بدان معنا است که در این دولت به مسکن مهر بی توجهی می شود؟
نریمان گفت: در شهر جدید پردیس استان تهران هم هرچه آمار واحدهای مسکن مهر را بررسی کردیم، دیدیم که هم اکنون با گذشت سه سال از فعالیت دولت یازدهم به تازگی به آماری رسیده ایم که در دولت قبل، گزارش داده بودند و البته ما به دنبال بهره گیری از تریبون رسانه ها برای دوبله گزارش دادن فعالیت ها نیستیم.
معاون وزیر راه و شهرسازی اظهار کرد: مشکلات امروز طرح مسکن مهر نتیجه شتابزدگی هایی است که در دولت گذشته در اجرای این طرح صورت گرفته است.
وی گفت: با این وجود، واحدهای مسکن مهر تحویل شده به مردم گارانتی دارد و پیمانکاران و متولیان امر در دوره زمانی ضمانت، باید نواقص کار را برطرف کنند.
نریمان در ادامه از برنامه ریزی صورت گرفته برای تجهیز شهر جدید صدرا به حمل و نقل قطار حومه ای سخن گفت و اظهار کرد: مطالعات ایجاد قطار شهری موسوم به مترو برای شهر صدرا در حال انجام است تا ساکنان این شهر با بهره گیری از سیستم حمل و نقل سریع قادر به حضور در محل کار خود در مرکز شهر شیراز باشند.
مدیرعامل شرکت مادر تخصصی عمران شهرهای جدید کشور در ادامه با اشاره به اختصاص 500 هکتار از اراضی شهر جدید صدرای شیراز به دانشگاه های دولتی و مراکز آموزش عالی غیردولتی گفت: صدرا در آینده علاوه بر قطب علمی استان فارس، با حمایت از فعالیت های خیرخواهانه در حوزه سلامت، به قطب درمانی منطقه نیز تبدیل می شود.
معاون هماهنگی امور عمرانی استانداری فارس نیز در این آیین گفت: با وجود محدودیت منابع دولت در شرایط پس از تحریم و ارزان بودن نفت، در هفته دولت امسال 928 پروژه عمرانی با صرف اعتبار 14 هزار میلیارد ریال در این استان به بهره برداری می رسد که نشان دهنده استمرار خدمات دولت و همچنین هنر دولت در تنوع بخشی به منابع مالی و مدیریت امور است.
خلیل رضاییان گفت: به عنوان نمونه، طرح احداث آزادراه شیراز – اصفهان که در شرایط وفور منابع مالی نفتی برای دولت، بعید بود که 500 تا یک هزار میلیارد ریال به آن اختصاص یابد، با تدبیر دولت یازدهم در سال 94 به این پروژه حدود سه هزار میلیارد ریال اختصاص یافته است و انتظار می رود که به همین میزان اعتبار هم در سال جاری تامین شود.
دراین آیین یک هزار واحد مسکن مهر شهر جدید صدرا که 750 واحد به صورت مجتمع و 250 واحد به صورت خودمالکی احداث شده است، به بهره برداری رسید.
در این آیین همچنین دبستان 14 کلاسه فردوسی با زیربنای یک هزار و 450 مترمربع و صرف اعتباری افزون بر 22 میلیارد و 600 میلیون ریال در شهر جدید صدرا افتتاح شد.
مسجد خاتم الانبیا (ص) و مسجد امام صادق (ع) نیز در این آیین از محل اعتبارات شرکت عمران شهر جدید صدرا به بهره برداری رسید.
شهر جدید صدرا در 15 کیلومتری شمال غرب شیراز واقع است.

منبع: ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید