2 درصد سوخت کشور از جایگاه های نفت بهران تامین می شود | اتاق خبر
کد خبر: 367120
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1395 - 16:29
گفت و گوی اتاق خبر با مدیرعامل شرکت بازرگانی بهران:
مدیر عامل شرکت بازرگانی نفت بهران ضمن معرفی این شرکت گفت: یکی از مشکلات عمده این حوزه عدم همکاری مسئولان برای حل مسائل پیش رو است به طوری که برخی مشکلات را به صورت جزیره ای بررسی می کنند.

اتاق خبر: سید عباس مستجابی در معرفی شرکت بازرگانی بهران عنوان کرد: شرکت بازرگانی بهران زیر مجموعه شرکت نفت بهران است، فعالیت اصلی این شرکت تولید، توزیع، فروش محصولات روان کننده موتور و صنعتی است.

وی ادامه داد: عمده فعالیت شرکت بازرگانی بهران توزیع سوخت در جایگاه های سوختی است که زیر مجموعه این شرکت می باشد، یکی دیگر از فعالیت های مجموعه فوق فروش روان سازهای تولیدی شرکت نفت بهران است که عمدتا به صورت مویرگی در مراکزی همچون مکانسین های خودرو به فروش می رسد.

مستجابی در رابطه با سابقه شرکت بهران گفت: شرکت بهران دارای 23 سال سابقه توزیع سوخت است که 2 درصد سوخت کشور از جایگاه های نفت بهران تامین می شود، در حال حاضر با توجه  به 27 جایگاه سوخت در سراسر ایران این آمار به 3.5 درصد ارتقاء یافته است.

وی تصریح کرد: فروش سوخت در شرکت بهران جنبه سود اقتصادی ندارد زیرا توزیع سوخت در جایگاه شغلی است که هزینه حقوق پرسنل آن رقم بالایی است به طوری که هزینه های جاری یک جایگاه که حدود 84 درصد می باشد صرف حقوق پرسنل های آن می شود و با توجه به کارمزد ناچیزی که از فروش بنزین به جایگاه داران پرداخت می شود این شغل از نظر نگاه اقتصادی توجیه پذیر نیست.

مدیرعامل شرکت بازرگانی بهران در زمینه دلیل ازدیاد جایگاه های سوخت علی رغم نداشتن سود و درآمد کافی گفت: قبل از انقلاب اسلامی جایگاه داران از اعتبار زیادی بهره مند بوده اند که این مسئله بعد از وقوع انقلاب طی 10 الی 15 سال کاهش پیدا کرد و حدود 20 سال است که این اعتبار مجدد به وجود آمده و این از عواملی است که باعث توسعه جایگاه های سوخت شده است.

مستجابی درباره مشکلات موجود در حوزه جایگاه داری اظهار کرد: یکی از مشکلات عمده این حوزه همکاری نکردن مسئولان برای حل مسائل پیش رو است به طوری که مشکلات را به صورت جزیره ای می نگرند.

وی توضیح داد: در حال حاضر بخشنامه و آییین نامه هایی در حال برنامه ریزی می باشد  که در طی آن توزیع سوخت به شرکت های معتبر و دارای صلاحیت سپرده خواهد شد و این اقدام می تواند در این حوزه بسیار کارآمد باشد.

95102ت

نظرات
ADS
ADS
پربازدید