یک هزار و 152 کامیون دارای ظرفیت اضافی در زنجان شناسایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 367140
تاریخ انتشار: 3 شهریور 1395 - 22:25
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: طی سال گذشته یک هزار و 152 کامیون دارای ظرفیت اضافی در این استان شناسایی شد که این تعداد در سال ماقبل آن یک هزار و 129خودرو بود.

اتاق خبر: ایرج دست نشان روز چهارشنبه افزود: برخورد قانونی با دارندگان کامیون های دارای اضافه ظرفیت در جاده های این استان انجام می شود و مراکز بار موظف هستند دقت بیشتری در زمینه کنترل کامیون های حامل کالا داشته باشند.
به گفته وی، با مالکان خودروهای دارای ظرفیت اضافی شناسایی شده در سطح استان زنجان، از طریق کمیسیون ماده 11 تخلفات رانندگان و اخذ جریمه خسارت وارد بر جاده برخورد می شود.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: با شناسایی کامیون های حمل بار اضافی توسط گشت های نامحسوس پلیس راه این استان، متخلفان به این اداره کل ارجاع داده می شوند و از آنها خسارت جاده اخذ و کارت هوشمند این رانندگان متخلف بر اساس ماده 11 بسته به میزان اضافه ظرفیت و تعداد دفعات تخلف یک تا سه ماه تعلیق می شود.
دست نشان با بیان اینکه ساماندهی و افزایش ضریب ایمنی حمل و نقل جاده ای از اولویت های مهم این اداره کل است، اظهارکرد: به منظور تحقق این برنامه، مراکز تحویل کالاهای کشاورزی همچون سیلوها، کارخانه ها و انبارها وظیفه دارند با رعایت حوزه فعالیت در هریک از شهرستان ها و هماهنگی شرکت های حمل و نقل کالای مستقر در آن شهرستان از خروج کامیون های حامل کالای فاقد بارنامه از انبار به صورت جدی خودداری کنند.
وی خاطرنشان کرد: از ابتدای سال جاری تاکنون بیش از 20 روز گشت نامحسوس توسط اداره کل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان انجام شده است.
مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: با وجود گشت های نامحسوس جاده ای به منظور ساماندهی ایمنی جاده، برخورد قانونی با دارندگان کامیون های دارای اضافه ظرفیت انجام می شود.
دست نشان، به تردد کامیون های حمل کالا بدون بارنامه اشاره کرد و ادامه داد: تناژ اضافه از عوامل تخریب زیر ساخت های جاده ای و وقوع تصادف و سوانح جاده ای است.
به گزارش ایرنا، مدیرکل حمل و نقل و پایانه های استان زنجان گفت: برخورد با رانندگان متخلف به منظور رعایت قوانین و مقررات حمل و نقل جاده ای در سطح این استان است تا رانندگانی که در جاده ها تردد می کنند، ملزم به رعایت این قوانین شوند.
هم اکنون 31 دستگاه نظارت تصویری و 54 دستگاه تردد شمار در مسیرهای ارتباطی استان زنجان فعال است.
20 دستگاه دوربین ثبت تخلف عبور و مرور در آزاد راه های زنجان - تبریز و زنجان - قزوین نیز نصب و فعال است.
استان زنجان حدود پنج هزار و 600 کیلومتر آزاد راه، بزرگ راه، راه های اصلی، فرعی دارد که از این میزان چهار هزار کیلومتر راه روستایی و 10 هزار و 400 کیلومتر نیز راه هم سنگ است.

منبع: ایرنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید