سران مصر و اردن دیدار کردند | اتاق خبر
کد خبر: 367305
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 19:51
رهبران مصر و اردن در قاهره برای مذاکره در باره روابط دو جانبه و مسایل منطقه دیدار و گفت و گو کردند.

اتاق خبر: روزنامه الشرق الاوسط چاپ لندن روز پنجشنبه نوشت: عبدالفتاح السیسی رئیس جمهوری مصر با عبدالله دوم پادشاه اردن شب گذشته در کاخ ریاست جمهوری در قاهره دیدار و گفت و گو کردند.
در این دیدار دو طرف در باره روابط دو جانبه بین دو کشور در زمینه های مختلف و همچنین تحولات جهان عرب و مسایل منطقه ای و بین المللی بحث و تبادل نظر کردند.
دفتر ریاست جمهوری مصر در همین رابطه گفت که این دیدار در چارچوب روابط با کشورهای دوست و تاکید بر سیاست های مصر بر ایجاد روابط دو جانبه در زمینه های مختلف سیاسی، اقتصادی و اجتماعی و بر اساس منافع مشترک دو ملت دوست است.
دفتر ریاست جمهوری مصر همچنین از سفر عبدالفتاح السیسی به جمهوری هند در اول تا سوم سپتامبر آینده و بنا به دعوت رئیس جمهوری هند خبر داد.
قرار است السیسی در این سفر با رئیس جمهوری و معاون ، نخست وزیر و تعدادی از مقامات بلند پایه هندی دیدار و گفت و گو کند.
الشرق الاوسط در گزارشی در باره وضعیت امنیتی در هند به نقل از یک منبع امنیتی نوشت، یک فرد ناشناس بعد از حمله به پلیس محافظ کلیسای العذرا در منطقه النزهه در مصر جدید کشته شد.
منبع امنیتی مصر گفت پلیس محافظ در حال نگهبانی از کلیسای مذکور بود که ناگهان فردی تلاش کرد به وی حمله کند و در نهایت با سلاحی که در دست داشت پلیس مذکور را زخمی کرد و با تیراندازی یکی از نگهبانان کلیسا به سوی فرد مهاجم وی کشته شد.
نیروهای امنیتی مصر همچنین از کشف یک گلوله تانک در مسیر قاهره - اسکندریه خبر دادند و افسر بخش پلیس وادی النطرون گفت که آنان اطلاعاتی در باره مشاهده شی عجیبی به وزن 113 کیلوگرم در مسیر قاهره اسکندریه دریافت کردند.
برپایه این گزارش گلوله تانک یافت شده برای بررسی آن به محل امنی در مرکز پلیس انتقال داده شد.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید