معاون اول رئیس جمهوری وارد استان سمنان شد | اتاق خبر
کد خبر: 367317
تاریخ انتشار: 4 شهریور 1395 - 22:00
اسحاق جهانگیری معاون اول رئیس جمهوری صبح روز پنجشنبه برای بهره برداری از سه طرح بزرگ صنعتی استان سمنان وارد فرودگاه شهرستان شاهرود شد و مورد استقبال استاندار و شماری از مسئولان استانی و شهرستانی قرار گرفت.

اتاق خبر: معاون اول رئیس جمهوری با هیات همراه برای برای بهره برداری از کارخانه فولاد کویر دامغان عازم این شهرستان شد.
بهره برداری این واحد تولیدی تا دقایقی دیگر با حضور معاون اول رئیس جمهوری آغاز می شود.
جهانگیری همچنین در این سفر یکروزه ؛ شرکت آریا ترانسفو در شهمیرزاد را افتتاح می کند و در جلسه اقتصاد مقاومتی استان در استانداری شرکت می کند.
طرح تولید داروهای انسانی داروسازی ثنامد در گرمسار با حضور محمدرضا نعمت زاده وزیر صنعت؛ معدن و تجارت افتتاح می کند.
شرکت آریا ترانسفو شرق با ظرفیت تولید 21 هزار و 600 دستگاه انواع ترانسفورماتورهای توزیع برق، با سرمایه گذاری ثابت ریالی 773 میلیارد ریال و سرمایه گذاری ارزی 13 میلیون و 800هزار یورو و با سرمایه در گردش 300 میلیارد ریال به همراه اشتغالزایی برای 850 نفر در بخش شهمیرزاد شهرستان مهدیشهر در استان سمنان قرار دارد.
دومین طرح مهم صنعتی شرکت فولاد کویر دامغان است که در زمین 100 هکتاری با 503 هزار مترمربع زیربنا و با سرمایه گذاری 2 هزار و 500 میلیارد ریال و ارزی در 2 بخش ذوب و ریخته گری و احیا فعالیت خود را آغاز کرد و بخش نورد و احیا را در حال احداث دارد.
ظرفیت تولیدی بخش های ذوب و ریخته گری سالانه 300 هزار تن با اشتغالزایی 150 نفر است که با راه اندازی بخش های بعدی اشتغالزایی این واحد تا 600 نفر افزایش می یابد.
 سومین طرح مهم هفته دولت استان سمنان شرکت داروسازی ثنامد گرمسار است که در 10 هزار و 500 هزار مترمربع زمین با زیربنای 11 هزار مترمربع در سه طبقه شامل بخش های سالن های تولید، آزمایشگاه های تخصصی، انبارها و بخش اداری، در شهرک صنعتی ایوانکی گرمسار به بهره برداری می رسد.
به گفته وی برای راه اندازی این شرکت داروسازی حدود 6 سال طول کشیده است.
این واحد تولیدی با سرمایه گذاری ثابت به میزان 300 میلیارد ریال به همراه سرمایه گذاری ارزی به میزان 17 میلیون و 233 هزار یورو و سرمایه در گردش به میزان 100 میلیارد ریال، برای 150 نفر اشتغالزایی به همراه دارد.
شرکت داروسازی ثنامد گرمسار در استان سمنان تولید انواع قرص، کپسول و کپسول های ژلاتینی نرم را با ظرفیت سالانه تا 10 میلیارد عدد را در برنامه دارد.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید