اعتراض ها به سامانه موشکی آمریکا به جنوب کره جنوبی کشیده شد | اتاق خبر
کد خبر: 367362
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 04:29
هزاران نفر از مردم در منطقه ای در جنوب کره جنوبی به دلیل آنچه تلاش دولت برای یافتن مکانی جدید برای استقرار سامانه تاد خوانده اند، دست به تظاهرات زدند.

اتاق خبر:  مردم ناحیه «گیمچن» در جریان اعتراضات خود خاطرنشان کردند که استقرار این سامانه در هر منطقه ای در کره جنوبی برای امنیت کشور خطرناک است.
این در شرایطی است که پیشتر قرار بود این سامانه تا پایان سال 2017 میلادی در 300 کیلومتری جنوب شرق پایتخت کره جنوبی استقرار یابد اما به دنبال اعتراضات گسترده مردم محلی، وزارت دفاع و دولت این کشور در حال بررسی نقاطی دیگر برای آرایش این سامانه هستند.
یکی از مکان هایی که احتمال می رود به جای محل اول که شهر «سئونگجو» بود، انتخاب شود منطقه «گیمچن» است.
تظاهرکنندگان که شمار آنها به هشت هزار نفر رسید در یک مجتمع ورزشی تجمع کرده و با مشت های گره کرده اعتراض خود را به دولت اعلام نمودند.
دولت های آمریکا و کره جنوبی یک ماه قبل اعلام کردند در منطقه «سئونگجو» سامانه تاد را مستقر خواهند کرد اما هزاران نفر از مردم در مکان های مختلف این منطقه اعتراضاتی برپا کردند.
اعتراضاتی که این بار در گیمچن آغاز شده است یکی از بزرگترین تظاهرات های مردمی علیه تصمیم دولت برای همراهی با آمریکا به منظور آرایش تاد در کره جنوبی است.
ناحیه گیمچن در جنوب کره جمعیتی در حدود 140 هزار نفر دارد اما در قطعنامه ایی که در جریان تظاهرات منتشر شد معترضان اعلام کردند که هرگز زیر بار این برنامه دولت نرفته و اجازه آرایش تاد را در این ناحیه نمی دهند.
مساله آرایش سامانه مذکور به یکی از دردسرهای بزرگ دولتمردان کره جنوبی تبدیل شده است و برخی از مردم معترض مدتی قبل نخست وزیر این کشور را با گوجه فرنگی و تخم مرغ هدف قرار دادند و به این شکل به تصمیم دولت اعتراض کردند.
در جریان اعزام نمایندگانی از وزارت دفاع به منطقه نیز برای آرام کردن مردم و ارایه توضیحات در باره تاد، باز هم تظاهرات بزرگی برپا شد.
از سوی دیگر دو کشور چین و روسیه به کره جنوبی هشدار داده اند که چنین اقدامی می تواند ضربات جدی بر روابط طرفین وارد کند و امنیت همسایگان را به خطر بیندازد.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید