هشدار سازمان ملل: پاکستان درحال تبدیل شدن به بازار مصرف مواد مخدر است | اتاق خبر
کد خبر: 367367
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 05:22
ماینده دفتر سازمان ملل در امور جرائم و مواد مخدر با اعلام کرد اینکه هم اکنون 70 درصد مواد مخدر جهان در افغانستان تولید می شود و 43 درصد از آن از طریق خاک پاکستان به سایر نقاط جهان قاچاق می شود، هشدار داد پاکستان به تدریج درحال تبدیل شدن به بازار مصرف این

اتاق خبر: 'سزار گودس' با حضور در سمیناری در کراچی و ارائه گزارش سالانه تولید و قاچاق مواد مخدر در جهان هشدار داد: قاچاقچیان مواد مخدر به آرامی درحال فعالیت برای ایجاد بازاری برای مصرف مواد مخدر در پاکستان هستند.
وی گفت: زمانی روسیه یکی از مسیرهای اصلی قاچاق مواد مخدر بود اما بعد از گذشت چند سال، امروز روسیه به یک کشور مصرف کننده مواد مخدر تبدیل شده است. بزریل هم زمانی مسیر قاچاق بود اما بعد از چند سال تبدیل به بزرگترین مصرف کننده مواد مخدر کوکائین شد و جای آمریکا را گرفت.
وی گفت: البته پاکستان هنوز به مرحله ای نرسیده که به یک مصرف کننده عمده تبدیل شود اما از هم اکنون لازم است اقدام های پیشگیرانه برای این تهدید جدی اتخاذ شود.
این نماینده سازمان ملل گفت: هم اکنون افغانستان با تولید 70 درصد مواد مخدر جهان و منطقه آمریکای لاتین به عنوان بزرگترین تولید کننده کوکائین، قطب های اصلی تولید مواد مخدر جهان هستند.
وی گفت که شهر بندری کراچی پاکستان، اصلی ترین مسیر ترانزیت قاچاق مواد مخدر در پاکستان است.
پاکستان به دلیل همسایگی با افغانستان، با مسائل و مشکلات زیادی در زمینه قاچاق و مصرف مواد مخدر روبرو است.
آمار رسمی در پاکستان حاکی است حدود هفت میلیون نفر از جمعیت 190 میلیونی این کشور معتاد به مصرف مواد مخدر هستند.
از زمان حمله نیروهای آمریکایی و متحدانش به افغانستان در سال 2001 تا کنون، تولید مواد مخدر در افغانستان دهها برابر افزایش یافته است.

منبع: ایرنا

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید