سامانه اتوماسیون ثبت و کاهش طلاق خراسان ‌رضوی رونمایی شد | اتاق خبر
کد خبر: 367368
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 05:33
در هفته دولت از سامانه اتوماسیون ثبت و کاهش طلاق خراسان ‌رضوی رونمایی شد.

به گزارش اتاق خبر به نقل از ایسنا حبیب‌الله مسعودی‌فرید، معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور در مراسم رونمایی از سامانه اتوماسیون ثبت و کاهش طلاق خراسان ‌رضوی، با بیان اینکه می‌توان از این سامانه به عنوان ابزاری برای رصد و پیگیری طلاق و تعیین سیاست‌ها استفاده کرد، افزود: امیدوارم در آینده‌ای نزدیک این سامانه را به عنوان یک سامانه ملی راه‌اندازی و در کل کشور از آن بهره‌گیری کنیم.

وی ادامه داد: تلاش و آرزوی ما این است که زوجین پیش از تصمیم به طلاق با مراجعه به مراکز سازمان بهزیستی از خدمات پیشگیرانه آن استفاده کنند تا کار به مراحل پیشرفته نکشد.

مسعودی فرید با بیان اینکه طلاق یک فرآیند است، نه یک رویداد، تصریح کرد: طلاق یک فرآیند است که با رفتار افراد اتفاق می‌افتد اگر ما بخواهیم علاوه بر خود طلاق، فرآیندهایی مانند طلاق عاطفی و عوارض و مشکلات داخل خانواده نیز روی هم بگذاریم، این معضلات بسیار بیشتر از خود طلاق می‌تواند باشد.

معاون امور اجتماعی سازمان بهزیستی کشور گفت: خراسان‌ رضوی جزو اولویت‌های ما در تخصیص اعتبارات قرار دارد و امیدواریم بتوانیم اعتبارات بیشتری به این استان اختصاص دهیم.

حمیدرضا پوریوسف، مدیرکل اداره بهزیستی خراسان رضوی نیز در این مراسم اظهار کرد: سامانه اتوماسیون ثبت و کاهش طلاق با استفاده از تجربه داخلی بهزیستی خراسان ‌رضوی طراحی و راه‌اندازی شد و امیدواریم این سامانه الگویی در سطح کشور شود و بتوانیم در سطح ملی از آن استفاده کنیم.

سامانه اتوماسیون ثبت و کاهش طلاق یک سامانه چندبخشی و چند منظوره است که به منظور افزایش دقت و سرعت‌دهی به ثبت مراجعان خواستار طلاق همچنین رصد و تصمیم‌سازی برای مسئولان برای اولین بار در بهزیستی خراسان ‌رضوی، طراحی و راه‌اندازی شده است.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید