دیدار وزیر خارجه سوریه با مقامات عراقی در بغداد | اتاق خبر
کد خبر: 367479
تاریخ انتشار: 5 شهریور 1395 - 22:53
وزیر خارجه سوریه در سفر به بغداد با نخست‌وزیر و وزیر خارجه عراق دیدار و درباره جنگ علیه داعش و تأمین امنیت مرزهای مشترک میان دو کشور بحث و گفت‌وگو کرد.

اتاق خبر: ولید معلم، وزیر خارجه سوریه روز پنجشنبه با هدف بررسی روند جنگ علیه داعش وارد بغداد شد و با حیدر العبادی، نخست وزیر عراق و ابراهیم الجعفری، وزیر خارجه این کشور دیدار کرد.

حیدر العبادی و ولید معلم در این دیدار درباره راه‌های تقویت روابط میان دو کشور، تحولات منطقه و جنگ علیه تروریسم به عنوان دشمن مشترکی که این دو کشور و جهان را تهدید می‌کند، گفت‌وگو کردند.

دو طرف همچنین درباره تأمین امنیت مرزهای مشترک دو کشور به ویژه با نزدیک شدن نیروهای عراقی به مرز با سوریه پس از پیروزی‌های بزرگ اخیر و نزدیک شدنشان به پیروزی نهایی علیه داعش به بحث و تبادل نظر پرداختند.

ولید معلم با ابراهیم الجعفری نیز دیدار و درباره جنگ علیه داعش و پیروزی‌های میدانی نیروهای عراقی در این جنگ بحث و گفت‌وگو کرد.

الجعفری در این دیدار گفت: تمامی جهان امروز در آتش تروریسم می‌سوزد. سوریه و عراق با هدف دفاع از خود و به نیابت از جهان با تروریسم می‌جنگند چرا که تروریسم تنها به یک کشور ضربه نمی‌زند بلکه در تمامی جهان گسترش یافته است.

وی گفت: ما دنبال برقراری روابطی قوی‌تر با سوریه و دیگر کشورهای عربی هستیم. به عقیده ما بهترین پاسخ به چالش‌های کنونی همکاری و اتحاد این کشورهاست تا بتوانیم در را به روی جهان جدیدی سرشار از تفاهم و همبستگی باز کنیم. پیروزی عراق پیروزی برای تمامی کشورهایی است که تروریسم به آن‌ها ضربه زده است.

الجعفری گفت: رخدادهای سوریه برای ما مهم است و ما امیدواریم این کشور صلح و ثبات خود را بازیابد و تروریسم را از بین ببرد. هیچ مانعی در مقابل همکاری میان عراق و سوریه نیست و هر زمان لازم باشد ما به همکاری خواهیم پرداخت.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید