دولت علت محقق نشدن برخی وعده‌هایش را به مردم اعلام کند | اتاق خبر
کد خبر: 367496
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 01:20
عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار :
یک عضو شورای شهر تهران گفت: دولت در گزارشی وعده‌های انجام شده را اعلام کند و علت عدم تحقق مابقی را هم بگوید که مشخص شود عدم توانایی خودش یا کارشکنی‌های دستگاه‌های دیگر باعث انجام نشدن این وعده‌ها شده است.

اتاق خبر: محسن سرخو در ارتباط با اولویت کار دولت یازدهم در سال آخر فعالیتش اظهار کرد: با آنکه بدون دلیل و یا با دلایل سیاسی هجمه‌های ناعادلانه‌ای علیه دولت صورت می‌گیرد و یا گاهی شاهد اختلالاتی در امور اجرایی دولت توسط سایر دستگاه‌ها هستیم؛ اما می‌بینیم که دولت توانسته با اقتدار برنامه‌های خودش را پیش ببرد و آنچه که به نفع مردم است را انجام دهد. امیدوار هستیم که در این سال پایانی، دولت با کمک مجلس شورای اسلامی به تمام برنامه‌های خود برسد.

وی ادامه داد: تغییرات قابل توجهی در میان نمایندگان مجلس صورت گرفته است و بیش از مجلس گذشته شاهد همراهی نمایندگان با دولت هستیم. از این رو امیدواریم شاهد تسهیل و اجرای برنامه‌های مشترک مجلس و دولت هم باشیم. همین همکاری باعث می‌شود تا دولت بتواند به وعده‌های خود که در زمان انتخابات و در زمان رای اعتماد گرفتن برای وزرایش داده، عمل کند.

این عضو شورای مرکزی حزب اسلامی کار همچنین گفت: امیدواریم دولت در پایان دوره اول خود بتواند گزارشی از وعده‌های اصلی خود و وعده‌های محقق شده ارائه دهد تا مردم دقیقاً متوجه شوند کدام بخش‌ها به انجام رسیده و در کدام بخش‌ها نقصان‌هایی وجود دارد. این کار باعث می‌شود دولت علت آن نواقص را توضیح دهد تا معلوم شود مشکل از کم‌کاری دولت بوده است یا از کارشکنی ارگان‌هایی که باید کمک می‌کردند اما به وظایف خود عمل نکردند.

 وی با اشاره به وظیفه دولت برای برگزاری دو انتخابات آتی شورای شهر و ریاست‌جمهوری نیز گفت: ما امیدوار هستیم سال آینده شاهد حضور پرشور و همه‌جانبه مردم پای صندوق‌های رای باشیم که مردم از این حق مدنی خود به عنوان یک شهروند استفاده کنند تا مشارکت مدنی در جامعه سیاسی ما افزایش پیدا کند. تقاضای ما این است که وزارت محترم کشور دقت کافی را به عمل آورند تا آن دسته از اشکالاتی که در دور گذشته انتخابات ریاست‌جمهوری و شوراها صورت گرفت دیگر تکرار نشود.

 این فعال سیاسی خاطرنشان کرد: چهار سال قبل در تهران زمان اخذ رای یک برگه رای ریاست‌جمهوری را به مردم می‌دادند و بعد می‌پرسیدند که آیا می‌خواهی در انتخابات شورای شهر هم شرکت کنی یا خیر؟ این روش درست نیست. باید تدابیری اتخاذ شود که هر دو برگه رای در هنگام اخذ رای در دسترس مردم قرار گیرد؛ این مشکلات با همت وزارت کشور و دولت مرتفع می‌شود.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید