سفیر ایران در اسلوونی با اسقف اعظم لوبلیانا دیدار کرد | اتاق خبر
کد خبر: 367512
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 04:13
سفیر کشورمان در اسلوونی در محل خلیفه‌گری کاتولیک‌ها در لوبلیانا با استانیسلاو زوره، اسقف اعظم لوبلیانا دیدار و گفت‌وگو کرد.

اتاق خبر: مرتضی درزی رامندی با اشاره به روند رو به پیشرفت روابط ایران و اسلوونی در کلیه زمینه‌ها از جمله در حوزه همکاری‌های فرهنگی و دینی، به برگزاری موفق دور دوم گفت‌وگوی بین ادیان میان ایران و اسلوونی را که در سال گذشته در ایران برگزار شد اشاره و ابراز امیدواری کرد که دور سوم این گفت‌وگوها در اسلوونی در سال 2017 برگزار شود.

رامندی با اشاره به گسترش روزافزون پدیده شوم تروریسم و افراط‌گرایی در جهان و ازجمله تبعات آن در اروپا و ضرورت مقابله و ریشه‌کن کردن آن با اقدام یکپارچه، جامع و جدی جهانی، تروریسم و افراط‌گرایی را دشمن مشترک بشریت و ادیان الهی خواند و تعامل و گفت‌وگو میان ادیان ابراهیمی را در این راستا مهم توصیف کرد.  

استانیسلاو زوره، اسقف اعظم لوبلیانا نیز در این ملاقات با اشاره به اینکه ارزیابی طرف اسلوونیایی از شیوه گفت‌وگو در دومین دور گفت‌وگوی بین ادیان ایران و اسلوونی مثبت بوده است، تاکید کرد: ما معتقدیم برقراری گفتمان بر اساس حقیقت‌گویی می‌تواند آغاز حل مشکل دنیا باشد.

وی تروریسم و افراط‌گرائی را مشکل جهانی زمان فعلی دانست و تاکید کرد که دنیا باید در جهت حل آن تلاش کند و بایستی سعی گردد با کمک همه جواب صحیح برای مسئله تروریزم و افراط‌گرایی پیدا شود.

اسقف اعظم لوبلیانا با اشاره به وقایع در سوریه، عراق و یمن و همچنین در بعضی از کشورهای افریقایی و آسیایی و تلاشهایی برای ایجاد بی ثباتی در منطقه، افزود: سیاست باید در جهت خوبی و رفاه دنیا، کشورها و ملتها و در جهت کاهش بی اعتمادی‌ها متمرکز شود. 

وی با ابراز خرسندی از روابط خوب بین ایران و واتیکان، تصریح کرد که این نوع روابط خوب می‌تواند پیام خوبی برای جوامع و گروه‌های مختلف مذهبی باشد

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید