افزایش سهم بیشتر از 16 فناوری برتر جهان تا سال 2020 | اتاق خبر
کد خبر: 367534
تاریخ انتشار: 6 شهریور 1395 - 07:47
علم و فناوری به صنعت وارد شود
نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه کشور باید تا سال 2020 سهم بیشتری از 16 فناوری برتر دنیا کسب کند گفت: باید علم و فناوری به بخش صنعت وارد شود در غیر این صورت نتایج تحقیقات در کتابخانه‌ها خاک می‌خورد.

فناوری

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مهندس جعفرزاد در اختتامیه نمایشگاه فن‌بازار جمهوری اسلامی ایران با تاکید بر اینکه کشور در حال حاضر در شرایط نامناسب اقتصادی قرار دارد گفت: در این شرایط ما به دنبال رونق اقتصادی و کاهش نرخ بیکاری  هستیم چرا که به دلالیل مختلف ایران از روند رو به رشد پیشرفت دنیا در حوزه علم و پژوهش عقب مانده است.

وی با تاکید بر اینکه ما با تفکر 40 سال قبل اقدام به رونق اقتصادی کردیم، اضافه کرد: بر خلاف ما در دنیا برای رونق اقتصادی سخت‌افزاری فکر نمی‌کنند بلکه تفکر آن‌ها مبتی بر دانش‌بنیان است و تلاش دارند علم را تبدیل به ثروت کنند.

جعفرزاده با تاکید بر وارد شدن علم و فناوری در فعالیت‌های صنعتی خاطر نشان کرد: اگر در این زمینه ما عقب بمانیم منجر خواهد شد پایان نامه‌ها و نتایج تحقیقات در  کتابخانه‌ها خاک بخورد.

این نماینده مجلس شورای اسلامی با تاکید بر اینکه تا سال 2020 ایران باید سهم بیشتری از 16 فناوری برتر دنیا کسب کند یاداور شد: در این راستا باید ارتباط دانشگاه با صنعت مستحکم‌تر شود و این امری است که تاکنون به طور کامل در کشور محقق نشده است.

وی در پایان با تاکید بر اینکه خیلی از مراکز دانشگاهی نمی‌دانند در کشور چه خدماتی ارائه می‌دهند اظهار کرد: از این رو باید دانشگاه‌ها نسبت به نیاز سنجی از واحدهای صنعتی اقدام کنند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید