۲۳ منطقه حفاظت شده در راستای حرکت در مسیر اقتصاد سبز ارزش‌گذاری شد | اتاق خبر
کد خبر: 367806
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 09:53
مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد سازمان محیط زیست:
مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد سازمان محیط زیست گفت: با هدف حفظ و حراست از منابع خدادادی ۲۳ منطقه حفاظت شده محیط زیست در راستای حرکت در مسیر اقتصاد سبز ارزش‌گذاری شد.

اتاق خبر: زهرا جواهریان ظهر در نشست خبری با اصحاب رسانه استان ضمن تاکید بر نهادینه کردن فرهنگ حفظ محیط زیست در زمینه تولید زباله و استفاده از ظروف یکبار مصرف در کشور اظهار داشت: رسانه‌ها در این حوزه می‌توانند نقش اساسی ایفا کنند.

وی با بیان اینکه در حال حاضر نمی‌توان ظروف یکبار مصرف را از زندگی مردم حذف کنیم، گفت: استفاده از ابزارهای اقتصادی جهت اصلاح رفتار مصرف کنندگان و تولید کنندگان به منظور حفظ محیط زیست کشور بسیار قابل تعمق است.

مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه عدم وجود ابزارهای اقتصادی مناسب در حفظ محیط زیست می تواند باعث تشدید و بروز آلودگی شود بر توجه دولت به در نظر گرفتن مالیات‌های محیط زیستی تحت عنوان مالیات سبز به عنوان یکی از ابزارهای اقتصادی در اختیار دولت برای رسیدن به تخصیص بهینه منابع تاکید کرد.

وی با بیان اینکه جدایی اقتصاد از محیط زیست امکان‌پذیر نیست، ابراز کرد: اگر در کنار کار اقتصادی محیط زیست سالم داشته باشیم هنر کرده‌ایم.

جواهریان توجه به اقتصاد سبز را ارزش‌گذاری بر روی منابعی نظیر آب، خاک و سایر دانست و خاطرنشان کرد: 23 منطقه حفاظت شده این سازمان ارزش‌گذاری شدند.

وی با اشاره به تعیین خسارت 10 منطقه از مناطق تحت مدیریت سازمان حفاظت محیط زیست در راستای حرکت در مسیر اقتصاد سبز بیان کرد: تالاب انزلی، عسلویه، ارومیه و بختگان جزو 10 منطقه تعیین خسارت شده هستند.

مدیرکل توسعه پایدار و اقتصاد محیط زیست سازمان حفاظت محیط زیست با بیان اینکه ارزش اقتصادی سالانه منطقه البرز مرکزی 25 درصد GDP کشور است، خاطرنشان کرد: اگر به سمت ارزش‌گذاری درخت‌ها و جنگل و سایر منابع خدادادی پیش می رفتیم، دیگر مسائل اقتصادی را تنها با تکیه بر نفت نگاه نمی‌کردیم و این نوع نگاه سبب حفظ محیط زیست کشور می‌شد.

منبع: تسنیم 

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید