پروژه سایت پرورش میگوی دوستکو در قشم افتتاح شد | اتاق خبر
کد خبر: 367844
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 12:52
در چهارمین روز از هفته دولت پروژه سایت پرورش میگوی دوستکو در شهرستان قشم با حضور معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان به بهره برداری رسید.

اتاق خبر: در مراسم افتتاحیه این سایت پرورش میگو مدیر کل شیلات هرمزگان با اشاره به دست آوردهای دولت تدبیر و امید برای ملت و همچنین نقش اقتصاد مقاومتی در پیشبرد اهداف شیلات هرمزگان گفت: این طرح با مشارکت صیادان محلی و طرح جدید استخر عمیق و تخلیه مرکزی و پوشش کانال آبرسان ژئوممبران در راستای اقتصاد مقاومتی اجرا شده است .

سید پرویز محبی افزود: در این پروژه جمعی از صیادان منطقه اقدام به فروش لنج صیادی نموده و از محل آن این طرح ۱۵۰ هکتاری را بدون دریافت وام اجرا کرده اند.

وی  گفت: این طرح با ظرفیت سالانه ۵۰۰ تن و سرمایه گذاری بالغ بر ۳۰میلیارد ریال از توان اشتعل زایی برای بالغ بر ۶۰ نفر برخوردار است.

مدیر کل شیلات هرمزگان در رابطه با این طرح خاطر نشان کرد: تمام سرمایه گذاری انجام شده در این طرح از محل آورده بخش خصوصی بوده و با همت به کار گرفته شده از سوی بخش خصوصی و با پشتیبانی ودولت در تسهیل اخذ مجوز و انجام اقدامات قانونی خوشبختانه در مدت کمتر از یکسال این طرح به بهره برداری رسید و ذخیره سازی میگو در آن به انجام رسید.

محبی اجرای این طرح پیرو منویات مقام معظم رهبری در زمینه اقتصاد مقاومتی و همچنین سیاست های توسعه ای دولت تدبیر و و امید برابر با سیاست های سازمان شیلات ایران مبنی بر مشارکت جامعه صیادی  در آبزی پروری شیلات هرمزگان دانست و گفت: این سایت بدون شک نقش مهمی در کاهش فشار بر ذخایر آبزیان خلیج فارس و افزایش آبزی پروی خواهد  داشت.

معاون هماهنگی امور اقتصادی و توسعه منابع استانداری هرمزگان همچنین در مراسم  افتتاح پروژه بزرگ پرورش میگوی در روستای دوستکو قشم اظهار داشت: با آغاز به کار فعالیت فاز اول سایت پرورش میگو دوستکو زمینه مناسبی  برای اشتغالی اهالی این روستا و روستاهای همجوار  ایجاد خواهد شد و همچنین از ذخایر دریایی جزیره به دلیل کاهش صید حفاظت به عمل خواهد آمد.

علی رئوفی همچنین اظهارداشت: سایت پرورش میگوی روستای دوستکوی قشم فازهای بعدی آن در آینده راه اندازی خواهند شد و این سایت پرورش میگو، نمونه بارز پروژه های اقتصاد مقاومتی در استان هرمزگان با ورود بخش خصوصی در زمینه تولید و ایجاد اشتغال است.

دوستکو از غربی ترین و محرومترین نقاط جزیره قشم محسوب می شوند که در دولت و تدبیر و امید، زیرساخت های اولیه به ویژه در بخش شیلات مناطق به منظور بهره مندی مردم از امکانات مناسب در حال ارتقاء است

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید