شهرک صنعتی سوغات در مشهد راه‌اندازی شود | اتاق خبر
کد خبر: 367852
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 10:38
قائم مقام وزیر صنعت، معدن و تجارت گفت: پیشنهاد می‌کنم شهرک صنعتی سوغات در مشهد راه‌اندازی شود.

اتاق خبر: رضا رحمانی در جلسه شورای اداری استانداری خراسان رضوی اظهار کرد:  اینکه بخش عمده‌ای از سوغات مشهد را اجناس چینی تشکیل می‌دهد یک عیب به شمار می‌رود، باید تولید خوشه‌های زعفران و نبات به عنوان سوغات استان و مشهد توسعه یابد.

وی افزود: اتفاقات خوبی در بحث بازار سوغات در مشهد در حال رخ دادن است و این موضوع در حوزه اشتغال‌زایی نیز می‌تواند بسیار موثر باشد. باید توجه کرد که سرمایه‌گذاران زیادی علاقه‌مند سرمایه‌گذاری در مشهد هستند.  

وی با بیان اینکه صنایع کوچک آسیب‌پذیر هستند و از سوی دیگر به زودی نیز می‌توانند احیا شوند، تصریح کرد: از ۸۷ هزار واحد صنعتی ۸۳ هزار واحد کوچک و متوسط هستند که این واحدها به حمایت مالی بیش از هر چیز دیگری نیازمندند.

قائم مقام وزیر صنعت و معدن تجارت با اشاره به ارایه تسهیلات به واحدهای صنعتی گفت: ۱۷ هزار پرونده واحد صنعتی برای پرداخت تسهیلات به بانک‌ها ارسال شده است تا  ملاحظات بانک‌ها صورت گیرد. امیدواریم تا اواخر شهریور ماه ۷۵۰۰ پروژه صنعتی تکمیل شود.

وی با بیان اینکه امروزه بیکاری برای آینده کشور یک تهدید به شمار می‌رود، گفت: اگر از سایر تهدیدات نمی‌ترسیم، باید از بیکاری بهراسیم. همچنین باید این موضوع که ایجاد هر شغل یک پروژه است را تبدیل به یک فرهنگ برای مسئولان کنیم.

وی با اشاره به پروژه تکمیل طرح‌های صنعتی با پیشرفت ۶۰ درصد گفت: ۵۴۰۰ واحد صنعتی شناسایی شدند که بیش از ۶۰ درصد پیشرفت داشتند، برای این واحدهای صنایع کوچک و متوسط تسهیلات ۲ میلیارد تومانی ارایه می‌شود، همچنین به واحدهای کوچک تسهیلات یک میلیاردی و واحدهای متوسط سه میلیارد تومان تسهلات ارایه می‌شود.

رحمانی با اشاره به افزایش صادرات غیرنفتی یادآور شد: ما در نظر داشتیم که صادرات ۱۰ میلیارد تومان به نسبت به سال قبل افزایش پیدا کند که امسال در چهار ماهه اول سال این هدف محقق شد و برای اولین بار صادرات از واردات پیشی گرفت.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید