تکمیل راه‌آهن اردبیل مهم‌ترین مطالبه حوزه راه سازی استان است | اتاق خبر
کد خبر: 367867
تاریخ انتشار: 7 شهریور 1395 - 14:35
مدیرکل راه و شهرسازی استان اردبیل گفت: تکمیل راه‌آهن اردبیل- میانه مهم‌ترین مطالبه حوزه راه سازی و مردم این استان است.

اتاق خبر: خلیل محبت خواه صبح یکشنبه در جمع خبرنگاران تصریح کرد: هر چند این استان از نبود بزرگراه رنج می‌برد اما اصلی‌ترین مطالبه راهسازی راه‌آهن است.

وی افزود: متأسفانه با وجود وعده‌های متعدد تخصیص اعتبار از محل فاینانس برای این پروژه، در حال حاضر راه‌آهن ریالی جذب اعتبار از فاینانس ندارد و این پروژه با کمبود اعتباری مواجه است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان متذکر شد: با توجه به طولانی شدن فرایند اجرای این پروژه تکمیل آن به مصداق تحقق سیاست‌های اقتصاد مقاومتی در استان است.

محبت خواه تکمیل راه‌آهن را همچنین زمینه‌ساز کاهش تصادفات جاده‌ای دانست و افزود: توسعه زیرساخت ریلی می‌تواند بسیاری از مشکلات و موانع ترانزیت کالا و مسافر را تعدیل کند.

وی همچنین به محدودیت‌های زمانی در اجرای پروژه‌های راه‌سازی اشاره کرد و گفت: تخصیص زودهنگام اعتبارات و تخصیص برابر با پیش‌بینی در تکمیل پروژه‌های راهسازی مورد انتظار است.

مدیرکل راه و شهرسازی استان به اجرای طرح‌های مختلف از جمله چهاربانده اردبیل – مشگین شهر به عنوان بزرگ‌ترین پروژه راه‌سازی اشاره کرد و افزود: این پروژه در حال اجرا بوده و پیشرفت مطلوبی دارد.

محبت خواه تأکید کرد: در عین حال تکمیل راه‌های اصلی موجب نشده است که از راه‌های روستایی غفلت کنیم و بهسازی راه‌های روستایی نیز متناسب با اعتبارات انجام می‌شود.

منبع:مهر

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید