ما هم می‌توانیم مانند مردان موفق باشیم | اتاق خبر
کد خبر: 368262
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1395 - 13:36
چیچیچ:
سرمربی تیم ملی والیبال بانوان گفت: من به بازیکنانم ایمان دارم و می‌دانم آن‌ها می‌توانند خوب بازی کنند و باعث افتخار ایران شوند.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، آخرین تمرین تیم ملی والیبال بانوان قبل از اعزام به جام باشگاه‌های آسیا و همچنین جام کنفدراسیون‌ها عصر امروز در کمپ تخصصی تیم‌های ملی والیبال بانوان برگزار شد.

 

مایدا چیچیچ سرمربی تیم ملی در حاشیه این تمرین در مورد شرایط این تیم گفت: تا الان 9 اردو را برگزار کردیم و امروز آخرین جلسه تمرینی ماست. از عملکرد کلی تیم راضی هستم و شرایط‌مان را قبل از اعزام خوب ارزیابی می‌کنم. روند تمرین‌های ما از همان ابتدا بسیار مناسب بود و همین باعث شد که در حال حاضر شرایط قابل قبولی داشته باشیم. سه ماه برای ایجاد تغییرات عمده مدت زمان کوتاهی است ولی من پاسخ مثبتی از کارهایم در تیم ملی ایران گرفتم.

 

او در ادامه افزود:‌ از ابتدای تمرین‌ها با بازیکنان زیادی کار کردم اما ما مجبور بودیم بهترین‌ها را انتخاب کنیم و به مسابقه‌ها ببریم. مشکلی که تیم در اسلونی داشت این بود که شبنم علیخانی پاسور اصلی تیم مصدوم شد اما خوشبختانه آسیب دیدگی او خیلی زود برطرف شود و الان مشکلی از این بابت نداریم.

 

سرمربی تیم ملی والیبال بانوان درباره حریفان ایران در مسابقه‌های پیش رو گفت: چین قهرمان المپیک است. ژاپن و تایلند نیز شرایط خوبی دارند و قدرتمند هستند. امیدوارم تیمم خوب بازی کند. من به بازیکنانم ایمان دارم و مطمئن هستم که آن‌ها بهترین عملکرد را از خود به نمایش می‌گذارند و می‌دانم که تیم ملی والیبال بانوان می‌توانند باعث افتخار ایران شود.

 

او درباره پیش‌بینی خود از مسابقه‌های تیم ملی بانوان در آسیا گفت: ترجیح می‌دهم در این باره صحبت نکنم. اصول مربی‌گری ما طوری است که هیچ گاه پیشگویی نمی‌کنم. باید منتظر نتیجه باشیم اما بازیکنان من در طول این مدت واکنش خوبی به تغییرات نشان دادند و این نکته بسیار خوبی است که باعث امیدواری ما می‌شود.

 

چیچیچ درباره حضور بازیکنان پیشین تیم ملی به عنوان دستیار در کنارش گفت: من شرایط فعلی تیم را خیلی حساس ارزیابی نمی‌کنم و می‌دانم که بازیکنانم تجربه لازم برای انجام بازی‌های خوب را دارند. برای هر مربی داشتن یک گروه حرفه‌ای خیلی خوب است و من در ابتدا کار زیادی داشتم چرا که باید همه چیز را یادداشت می‌کردم و با دستیارانم نیز کار می‌کردم اما این مدت به پایان رسیده و من از شرایط دستیارانم رضایت دارم چرا که الان در کنارم هستند و به مانند بازیکنان به حرف‌هایم گوش می‌کنند. الان موقع نتیجه گرفتن است و فکر می‌کنم حضور آن‌ها کمک بزرگی به تیم می‌کند.

 

او درباره اینکه بازیکنان تیم ملی از زمان حضورش به عنوان سرمربی اعتماد به نفس بیشتری را دارند گفت: دلیل اصلی ایجاد اعتماد به نفس از خود بازیکنان آغاز می‌شود. کسب تجربه و داشتن بازی‌های بیشتر کمک زیادی به تیم ملی والیبال بانوان ایران می‌کند. ما از نظر تکنیکی و تاکتیکی آماده هستیم اما تجربه بازی‌های کمی داریم. رقابت‌های پیش رو می‌تواند این اعتماد به نفس را به تیم بدهد که می‌توانند برابر هر رقیبی به پیروزی برسند.

 

چیچیچ در پاسخ به این سوال که آیا تیم ملی زنان ایران نیز مانند مردان می‌توانند در جهان موفق باشند گفت: تیم ملی مردان ایران بسیار خوب است و در جهان نام خوبی برای خود دست و پا کرده است. آن‌ها می‌توانند نمونه خوبی برای بانوان ایران باشند ما سعی می‌کنیم به مردان نگاه کنیم اما باید این را در نظر گرفت که تغییرات مربوط به والیبال مردان پروسه‌ای 10 ساله بود اما ما فقط سه ماه و 18 روز است که با این تیم کار می‌کنیم. با این وجود تغییرات خوبی در این مدت رخ داده است. باید بگویم که بله ما هم می‌توانیم موفق باشیم و نگرش همه را نسبت به والیبال بانوان عوض کنیم اما این نیازمند زمان، انرژی و یک سیستم جداگانه است. باید در پایه‌ها و در سطح نوجوانان و جوانان کار کنیم و قطعا با مرور زمان به نتایج خوبی می‌رسیم.

 

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید