نماینده مجلس: اصلاح قانون نظام صنفی ضروری است | اتاق خبر
کد خبر: 368318
تاریخ انتشار: 9 شهریور 1395 - 19:47
نماینده مردم شیروان در مجلس شورای اسلامی گفت: اصلاح قانون نظام صنفی برای اصلاح امور مربوط به صنوف در شرایط فعلی یک ضرورت است.

اتاق خبر: عبدالرضا عزیزی افزود: اشکالات موجود در قانون نظام صنفی فعلی این است که قانون بدون درنظر گرفتن مسایل کارشناسی شده و با عجله به تصویب رسیده است.

وی ادامه داد: برای رفع مشکلات باید اصلاحیه های قانون نظام صنفی با بهره گیری از نقطه نظرات کارشناسان مجرب و بررسی های دقیق به تصویب برسد.

عزیزی با بیان اینکه در همه کشورها امور اقتصادی کشور بدست بخش خصوصی اداره می شود، گفت: بخش زیادی از اقتصاد کشور دولتی است در حالی که طبق اصل ۴۴ قانون اساسی باید شرکت ها به بخش خصوصی واگذار شود.

وی افزود: برای داشتن اقتصادی پویا و مقتدر باید اصل ۴۴ به درستی در کشور اجرا شود تا بتوانیم بخش خصوصی واقعی در اقتصاد کشور داشته باشیم.

عضو فراکسیون هیات مستقل در مجلس دهم اظهار کرد: ادامه این وضعیت به نفع اقتصاد کشور نخواهد بود و جای پیشرفت و توسعه برای اقتصاد داخلی وجود نخواهد داشت . در کشورهای توسعه یافته بیش از ۹۰ درصد اقتصاد در دست بخش خصوصی است و این مساله برای ما مغایر  با قانون اساسی است و دولت باید حوزه اختیارات خود را کاهش دهد.

وی در عین حال بر لزوم اصلاح قوانین برای داشتن چشم اندازی روشن در اقتصاد کشور در آینده تاکید کرد و افزود: با اصلاح برخی قوانین و رفع موانع کسب و کار می توان نسبت به رونق تولید و صادرات امیدوار بود.

منبع: اتاق اصناف

95102

نظرات
ADS
ADS
پربازدید