بارندگی، احتمال آبگرفتگی معابر و کاهش محسوس دما در گیلان از فردا | اتاق خبر
کد خبر: 368561
تاریخ انتشار: 10 شهریور 1395 - 15:59
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی، احتمال آیگرفتگی معابر عمومی، رعد و برق و کاهش محسوس دما در استان از عصر فردا (پنجشنبه) خبر داد.

مازیار غلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده تقویت توده هوای خنک و بارش زا از عصر فردا (پنجشنبه) در منطقه است که بر این اساس، شرایط برای بارندگی، وزش باد (گاهی شدید) ، رعد و برق و نیز کاهش محسوس دما مهیاست.
وی ادامه داد: بارندگی برای بازه زمانی پنجشنبه (عصر و شب) و جمعه در بعضی نقاط بویژه نواحی مرکزی و غربی استان ، از شدت بیشتری برخوردار است و آبگرفتگی معابر عمومی و بالاآمدن سطح آب رودخانه ها و مسیل ها دور از انتظار نیست.
غلامی با بیان اینکه دریا در این مدت مواج بوده و برای شنا نامناسب است، از مسافران خواست از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.
وی همچنین به کشاورزان توصیه کرد نسبت به جمع آوری محصول خود حداکثر تا قبل از ظهر فردا اقدام کنند.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان به بخش های مختلف اجرایی استان نظیر مدیریت بحران، مدیریت منابع آب و توزیع برق، مدیریت منابع طبیعی و جهاد کشاورزی، حمل و نقل، پلیس راه و راهور توصیه کرد با توجه به توصیه های صادرشده، تمهیدات لازم را به عمل آورند.
غلامی آسمان امروز گیلان را کمی ابری تا نیمه ابری ، بعضی نقاط افزایش ابر و رگبار پراکنده عنوان و برای فردا نیز آسمان را کمی ابری تا نیمه ابری، بتدریج افزایش ابر، بارندگی و باد (گاهی شدید) ، رعد و برق پیش بینی کرد.
وی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 33 درجه سلسیوس مربوط به رشت و کمینه دما را با 15 درجه سلسیوس مربوط به دیلمان عنوان کرد.
غلامی کمینه دمای شهر رشت در شبانه روز گذشته را نیز با 23 درجه سلسیوس ذکر کرد.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید