نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی برگزار می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 368704
تاریخ انتشار: 11 شهریور 1395 - 23:48
16 تا 19 آذرماه؛
ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی، ارگانیک و صنایع وابسته با شعار فن‌آوری‌های نوین، رونق تولید و توسعه صادرات از ۱۶ تا ۱۹ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود.

اتاق خبر: امین افتخار، رییس شورای اطلاع رسانی ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی، ارگانیک و صنایع وابسته گفت: این نمایشگاه در نیمه دوم سال جاری، به مدت چهار روز و از تاریخ ۱۶ تا ۱۹ آذرماه در محل دائمی نمایشگاه‌های بین‌المللی تهران برگزار می‌شود که یکی از مهم‌ترین رویدادهای حوزه کشاورزی است.

وی افزود: ارائه جدیدترین و آخرین پیشرفت‌ها، دستاوردها و تکنولوژی‌های شرکت‌های داخلی و خارجی در زمینه محصولات و فن آوری‌های کشاورزی و صنایع مرتبط در بخش‌های تولیدی و خدماتی از جمله مهم‌ترین بخش‌های این نمایشگاه است.

رییس شورای اطلاع رسانی ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی، ارگانیک و صنایع وابسته، اشاره‌ای هم به رابطه دو سویه محیط زیست و کشاورزی و تاثیر متقابل این دو حوزه بر هم داشت و افزود: ارائه فن آوری‌ها و محصولات حافظ محیط زیست همچون فن‌آوری‌های نوین برای مدیریت آبیاری و نیز سم و کودهای کمتر آسیب‌رسان به آب و خاک، بخشی از اهداف نمایشگاه امسال است.

وی ضمن یادآوری هدف‌گذاری جهانی برای دستیابی به برند سبز در تولیدات و نیز پررنگ‌تر شدن اهمیت حفظ محیط زیست، خاطرنشان کرد: ایران نیز برای حفظ جایگاه خود در بازار صادرات باید به سمت ایجاد و توسعه برند سبز حرکت کند و از این رو ارائه محصولات یا فن‌آوری‌های سازگار با محیط زیست در این نمایشگاه، می‌تواند شروعی برای این حرکت نو باشد.

افتخار با بیان اینکه کشاورزی محور توسعه بسیاری از کشورها بوده و دارای اهمیت بسزایی در اقتصاد ملی است، گفت: معرفی توانمندی‌های حوزه کشاورزی در بخش‌های مختلف خدمات، فنی و مهندسی، استفاده بهینه و مؤثر از سهم منابع پایه در کشاورزی، توجه به توسعه صادرات و رونق تولید محصولات کشاورزی، ارایه راهکارهای اصولی و عملی برای برقراری رابطه موثر میان دو حوزه کشاورزی و محیط زیست و جلوگیری از تخریب محیط زیست و اخذ سفارش از مشتریان جدید و بالقوه از اهداف این نمایشگاه است.

وی، ضمن اشاره به نقش مهم کشاورزی ایران در تامین ذخایر و امنیت غذایی کشور، افزود: در این نمایشگاه انواع تولیدات، ماشین آلات و ادوات کشاورزی، کود و سم و ماشین‌های سم پاش، خاک و کمپوست ارگانیک در کنار انواع محصولات ارگانیک و محصولات بهداشتی و درمانی طبیعی و گیاهی معرفی خواهد شد.

افتخار با تاکید بر اهمیت موضوع آب و ضرورت صرفه‌جویی و جلوگیری از هدر رفت آب و استفاده بهینه آن در بخش‌های مختلف همچون کشاورزی و صنعتی، تصریح کرد: در موضوع آبیاری، امکانات و سیستم‌ها نیز انواع لوله‌های پلی اتیلن، آبیاری تحت فشار، قطره‌ای و بارانی و تجهیزات مرتبط، همچنین استخرهای کشاورزی، انواع پمپ و لوازم و روش‌های آبیاری و از مهم‌ترین زمینه‌های حضور در ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی، ارگانیک و صنایع وابسته است.

رییس شورای اطلاع رسانی ششمین نمایشگاه بین‌المللی محصولات و فناوری کشاورزی، گیاهی، ارگانیک و صنایع وابسته، ضمن یادآوری فرصت ایجاد شده برای تبادل دانش، تجربیات و تکنولوژی در دوران پساتحریم، گفت: تبادل دانش فنی، دستیابی به فن آوری‌های نوین، ارتقای کمی و کیفی محصولات کشاورزی و خدمات ضروری در این حوزه از دیگر رویکردهای مهم این نمایشگاه است.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید