نماینده تربت‌جام: ما خراسانی‌ها نمی خواهیم تنهایی به بهشت برویم | اتاق خبر
کد خبر: 368808
تاریخ انتشار: 12 شهریور 1395 - 14:36
با اشاره به پیشنهاد مستثی شدن خراسان از شمول برگزاری کنسرت؛
یک عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس شورای اسلامی با تاکید بر لزوم اتخاذ سیاست واحد برای برگزاری کنسرت ها در سراسر کشور تاکید کرد: در صورت صدور مجوز قانونی برای یک کنسرت کسی حق اعمال سلیقه ندارد.

کنسرت «ناگفته» ناظری ها

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، جلیل رحیمی جهان آبادی اظهار کرد: اینکه گفته شود برخی شهرهای مذهبی از شمول برگزاری کنسرت مستثنی شود حرف معقولی نیست زیرا قانون را نمی شود بخشی و سلیقه ای اجرا کرد اگر قانونی وجود دارد باید برای تمام نقاط کشور اجرا شود.

نماینده مردم تربت جام در مجلس ادامه داد: ما خراسانی ها نمی خواهیم تنهایی به بهشت برویم بلکه دوست داریم با همه ملت ایران باشیم. طبیعتاً قوانین حاکم بر کشور باید در تمامی نقاط اجرا شود و همه استان ها در این زمینه یکسان باشند. اگر خراسان کشور جداگانه ای است پس لازم است برای اتباع آن گذرنامه جداگانه صادر شود!

این عضو کمیسیون قضایی و حقوقی مجلس با اشاره به شروط پیشنهادی دادستان تهران برای برگزاری کنسرت ها تصریح کرد: یکی از وظایف قوه قضائیه مبارزه با جرائم و یک وظیفه دیگر پیشگیری از وقوع جرم است، لذا با توجه به حساسیت عرصه فرهنگی کشور و برخی نگرانی ها و دغدغه ها در این زمینه اینکه دستگاه قضائی شروطی برای برگزاری کنسرت ها تعیین کند که تنش و چالشی به وجود نیاید قطعاً بهتر از این است که یک کنسرت مجوزدار لغو شود.

رحیمی در پایان با بیان اینکه ملاحاظات مربوط به برگزاری کنسرت ها باید پیش از صدور مجوز مورد توجه قرار گیرد گفت: طبیعتاً اگر بعد از صدور مجوز جرمی رخ دهد مقام صادرکنند پاسخگوست و کسی حق ندارد بعد از صدور مجور اعمال سلیقه کند و یا شرایط را با رای و نظر خود تفسیر کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید