گزارش سایت آلمانی از حضور فوتبالیست‌های زن ایرانی در جشنواره برلین | اتاق خبر
کد خبر: 369029
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 13:38
پایگاه اینترنتی faz در گزارشی حضور تیم فوتبال ایران را در فستیوال فوتبال برلین مورد ارزیابی قرار داد.

بانوان ایران

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، گروهی از بانوان فوتبالیست ایرانی برای حضور در تورنمنتی به برلین رفتند و همین باعث شد که رسانه‌های این کشور به پوشش این رویداد بپردازند.

فوتبالیست‌های ایرانی مهمان جشنواره discover football در برلین بودند. تورنمنتی که برای افزایش حقوق بانوان فوتبالیست‌های در سراسر جهان برگزار شد و در آن فضای برد و باخت وجود نداشت و بعد از پایان مسابقه تیم برنده و بازنده یکسان تشویق می‌شد. بازی‌ها در ورزشگاه کرزبرگ برگزار شد. در واقع 10 سال پیش گروهی از فوتبالیست‌های این شهر به تهران سفر کردند تا برابر تیم ملی زنان ایران به میدان بروند. آن بازی اولین بازی زنان فوتبالیست ایران در ورزشگاه از زمان انقلاب اسلامی 1979 بود. اکنون دیدار برگشت آن مسابقه در کرزبرگ برگزار شد و بانوان ایرانی فرصت برگزاری بازی برگشت‌شان را پیدا کردند. این رقابت‌ها حتی با استقبال آنگلا مرکل صدر اعظم آلمان نیز روبه‌رو شد و او با حضور در این رقابت‌ها با بازیکنان عکس یادگاری گرفت.

بازیکنان ایرانی که با پیراهن‌هایی با نام "یاران حجازی" در این رقابت‌ها حضور پیدا کردند، بر تساوی حقوق فوتبالیست‌های زن و مرد تاکید داشتند. همچنین طنین، بازیکن 22 ساله ایرانی و سایر نفرات تیم ملی ایران از مدال کیمیا علیزاده در رقابت‌های المپیک ریو نیز هیجان زده و معتقد بودند این مدال می‌تواند آغاز راه پرافتخار زنان ورزشکار در ایران باشد.

البته تفاوت بین ورزشکاران مرد و زن در همه جای دنیا دیده می‌شود. در ایران نیز 61 ورزشکار در رقابت‌های المپیک حضور داشتند که 9 ورزشکار زن بودند. عده‌ای از آن‌ها نتوانستند حتی مربیان خودشان را در ریو کنارشان داشته باشند. شاید دلیل عمده این اتفاق محدودیت‌های مالی بود و البته عدم پوشش گسترده ورزش بانوان در بین رسانه‌های ایران نیز یکی از دلایلی است که باعث شده پول زیادی در ورزش بانوان نباشد.

ورزشکار ایرانی در ادامه می‌گوید: نیاز به اسپانسر داریم. البته می‌دانیم که تبعیض بین ورزشکاران مرد و زن در سراسر جهان یک مشکل عمده است و حتی اینجا در برلین نیز وجود دارد. هر کشوری هم قوانین خود را دارد که همه باید تابع آن باشند و این طبیعی است.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید