چین حریف سرسختی است، حتی بیشتر از قطر | اتاق خبر
کد خبر: 369049
تاریخ انتشار: 14 شهریور 1395 - 17:42
بیرانوند:
دروازه‌بان تیم ملی فوتبال ایران می‌گوید مصاف با چین از دیدار برابر قطر هم دشوارتر خواهد بود.

دیدار تیم های ملی فوتبال ایران و قطر

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، علیرضا بیرانوند درباره پیروزی ایران برابر قطر در نخستین بازی مرحله گروهی رقابت‌های انتخابی جام جهانی اظهار کرد: خدا را شکر از یک دیدار مشکل توانستیم به سه امتیاز برسیم و شرمنده هواداران نشدیم. فکر می‌کنم هواداران هم مزد زحمات و تشویق‌های‌شان را گرفتند و خوشحال به خانه برگشتند.
وی افزود: بازی خیلی سنگین بود. قطر آمده بود تا هر طور شده از تهران با امتیاز به دوحه بر گردد. تیم قطر از جام ملت‌ها تغییر زیادی کرده و فکر می‌کنم حدود ۲۰ بازیکن جدید نسبت به آن زمان به این تیم اضافه شده بود. آنها می‌خواهند هر طور شده یکی از سهمیه‌های آسیا را بگیرند و به همین خاطر بازیکنان دو ملیتی زیادی را به خدمت گرفته و به همین خاطر می‌شود اسم این تیم را منتخب قاره‌ها هم گذاشتد.
بیرانوند با بیان این که تیم قطر می‌تواند حریفی سرسختی برای دیگر رقبای ایران باشد، گفت: قطر تا دقیقه ۹۳ جلوی این همه تماشاگر بازی خوبی ارائه کرد. آنها می‌خواستند هر طور شده از ما امتیاز بگیرند اما خدا را شکر که توانستیم آنها را شکست دهیم.
او با قدردانی از حمایت هواداران در بازی برابر قطر گفت: هواداران پنج‌شنبه برای ایران سنگ تمام گذاشتند. ما دو، سه ساعت قبل از آغاز بازی که قصد ورود به ورزشگاه را داشتیم متوجه حمایت پرشور هواداران شدیم. آنها در طول بازی خیلی پرشور از ما حمایت کردند و مطمئن هستم در بازی‌های خارج از خانه چه آنهایی که در بازی با قطر به ورزشگاه آمدند و چه آنهایی که در خانه از تلویزیون به ما انرژی دادند، برای موفقیت تیم ملی دعا می‌کنند و ما با اتکا به همین دعا وارد زمین می شویم.
دروازه بان تیم ملی درباره وقت کشی بازیکنان قطر در طول بازی هم گفت: این شیوه بیشتر تیم‌های عربی است. به هر حال بازی برابر تیم نخست رده‌بندی آسیا آن هم در خانه جلوی این همه تماشاگر کار بسیار سختی است. البته داور در نیمه دوم وقت اضافی خوبی گرفت و ما توانستیم در دقایق اضافی کار را تمام کنیم.
بیرانوند با اشاره به سفر تیم ملی به چین گفت: خوشبختانه با تمهیداتی که فدراسیون فوتبال اندیشید تیم ملی با پرواز اختصاصی به چین سفر کرد که این اتفاق خوبی بود. امیدوارم با انجام تمرین ریکاوری امروز (شنبه) آماده بازی خیلی سخت برابر چین شویم.
او با تمجید از عملکرد چین برابر کره جنوبی گفت: بازی چین برابر کره جنوبی را تماشا کردیم. آنها بازی خوبی انجام دادند و این نشان می‌دهد فوتبال چین با سرمایه گذاری انجام شده و استخدام بازیکنان خوب اروپایی در باشگاه‌ها مسیر درستی را طی می‌کند و می‌خواهد پیشرفت کند. مطمئنا بازی سختی برابر چین خواهیم داشت، حتی سخت‌تر از دیدار برابر قطر. امیدوارم که بتوانیم با اتحاد ایجاد شده به هدفمان از این بازی دست پیدا کنیم.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید