«عدالت جنسیتی» شاخصی برای اعطای پروانه فعالیت می‌شود | اتاق خبر
کد خبر: 369486
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 03:15
مشاور وزیر ارتباطات در امور بانوان:
مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بانوان گفت: شاخص عدالت جنسیتی به عنوان شاخصی مهم در اعطای پروانه اپراتوری و اینترنت و...و پایش‌های دوره‌ای شرکت‌های فعال در حوزه ICT لحاظ می‌شود.

اتاق خبر: سودابه رادفر اظهار کرد: بر اساس مصوبه‌ای که به امضای علی‌اصغر عمیدیان- معاون وزیر و رئیس سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی-  رسید، شاخص عدالت جنسیتی در اعطای پروانه اپراتوری و اینترنت و...و پایش‌های دوره‌ای شرکت‌های فعال در حوزه ICT لحاظ می‌شود. عدالت جنسیتی به معنای فعالیت 30 درصد از شاغلان زن در کلیه سطوح یعنی به عنوان عضو هیات مدیره، مدیر کل و معاون است. هر شرکتی که از این شاخص برخوردار باشد امتیاز شاخص عدالت جنسیتی را دریافت می‌کند. قرار شده است این مصوبه به تمام اپراتورها و شرکت‌های اینترنتی ابلاغ شود.

وی در ادامه گفت: با این مصوبه امیدواریم شاخص عدالت جنسیتی در خارج از حوزه دولتی اجرا شود و تعداد زنان افزایش یابد چرا که در وزارت ارتباطات و 14 شرکت زیرمجموعه مانند پست بانک و زیرساخت این کار را به تناوب انجام می‌دهیم.

مشاور وزیر ارتباطات و فناوری اطلاعات در امور بانوان افزود: با این کار قصد داریم موجب ارتقای سازمانی زنان  و افزایش توانمندی سازمانی آنها شویم؛ به‌گونه‌ای که در موقعیت‌های تصمیم گیری و تصمیم سازی قرار بگیرند و امیدواریم که این هدف در کلیه سطوح محقق شود البته 30 درصد از کارکنان بسیاری از شرکت‌های ICT  را زنان تشکیل  می‌دهند ولی شاخص عدالت جنسیتی مربوط به حضور زنان در کلیه سطوح می‌شود و فقط در حد کارشناس یا کارمند مدنظر نیست.

رادفر درپایان درباره دوره‌های آموزش خانواده و فضای مجازی گفت: تا کنون این دوره‌ها در شش استان مانند فارس، یزد، البرز، کردستان برگزار شده است و در حال برنامه‌ریزی برای برگزاری آن‌ها در سایر استان‌ها هستیم.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید