گاز شیرین از پالایشگاه فازهای 20 و 21 صادر شد | اتاق خبر
کد خبر: 369517
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 05:48
در پی انجام موفقیت آمیز شیرین سازی گاز در نخستین ردیف گازی پالایشگاه فازهای 20 و 21، صبح روز یکشنبه 15 شهریورماه تزریق گاز از این پروژه ملی به خط لوله سراسری آغاز شد.

اتاق خبر: فرآیند شیرین سازی گاز در ردیف نخست پالایشگاه فازهای 20 و 21، با دریافت گاز ترش از خط لوله گاز ترش فازهای ٦،٧،٨ در تاریخ یکشنبه  (٧ شهریورماه) آغاز شد.

به دنبال انجام موفقیت آمیزعملیات شیرین سازی، از بامداد یکشنبه 15 شهریور ماه تزریق به میزان ٨٠ میلیون فوت مکعب در ساعت به شبکه چهارم سراسری آغاز شده است.

علیرضا عبادی سرپرست طرح توسعه فازهای ٢٠ و٢١ نیز اعلام کرد: قرار است در روز جاری با افزایش خوراک دریافتی از فازهای ٦ تا ٨ به پالایشگاه فازهای ٢٠و٢١، میزان شیرین سازی و تزریق گاز تولیدی این فازها به خط سراسری نیز افزایش یابد.

گفتنی است عملیات راه اندازی ردیف دوم شیرین سازی پالایشگاه فاز 20 و 21 نیز تا یک ماه آینده تکمیل شده و متعاقب آن این دو ردیف، گاز بخش فرا ساحل این طرح را دریافت می کند.

اجرای طرح توسعه فازهای 20 و 21 پارس جنوبی که از طرح های اولویت دار وزارت نفت محسوب می شود، در هر 2 بخش خشکی و دریایی و با هدف تولید روزانه 2 میلیارد فوت مکعب گاز و 80 هزار بشکه میعانات گازی به صورت EPC از سوی شرکت مهندسی و ساختمان صنایع نفت (OIEC) در حال اجراست.

منبع:ایلنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید