افزایش پروازهای مسیر شیراز - رشت | اتاق خبر
کد خبر: 369534
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 07:23
مدیرکل فرودگاه گیلان گفت: پرواز شیراز - رشت و بالعکس، به مجموعه پروازهای روز جمعه این فرودگاه اضافه شد.

اتاق خبر:غلامرضا کریم آقایی روز سه شنبه افزود: با احتساب این 2 پرواز، تعداد پروازهای این فرودگاه به 90 سورتی در هفته می رسد.
وی اضافه کرد: پیش تر پروازهای مسیر مذکور فقط در روزهای شنبه، سه شنبه و پنجشنبه هر هفته از فرودگاه سردار جنگل انجام می شد؛ ولی از 19 شهریور ماه سال جاری این مسیر به پروازهای روزهای جمعه هر هفته به منظور پاسخگویی به تقاضای مسافران هوایی اضافه شده است.
وی ادامه داد: پروازهای هفتگی فرودگاه رشت به مقاصد تهران، مشهد، بندرعباس، شیراز، اصفهان، کیش، اهواز، عسلویه و آدانای ترکیه به تعداد 90 سورتی در هفته برقرار است.
کریم آقایی همچنین به وارسی پروازی دستگاههای کمک ناوبری فرودگاه رشت اشاره کرد و افزود: با تلاش متخصصان اداره مهندسی الکترونیک و ارتباطات ناوبری این فرودگاه و گروه بازرسی پروازی سازمان هواپیمایی کشوری، فلایت چک (Flight chek) دستگاه های ناوبری این فرودگاه انجام می شود.
وی افزود: این بررسی و کنترل با هدف اطمینان از عملکرد صحیح سیستم های ILS و VOR/DME که مورد استفاده ناوگان حمل و نقل هوایی قرار می گیرد، انجام می شود.
فلایت چک پروازی براساس استانداردهای بین المللی ایکائو و سند شماره 8071 و زمان بندی مشخص شده برای کنترل سیستم های کمک ناوبری به صورت دوره ای انجام می گیرد.
گفتنی است؛ کلیه پروازهای ورودی و عبوری فرودگاه سردار جنگل رشت به وسیله اطلاعات ارسالی از این سیستم انجام می شود.
فرودگاه بین المللی سردار جنگل رشت تنها فرودگاه گیلان در هفت کیلومتری جاده رشت انزلی ، حدود 15 کیلومتری منطقه آزاد بندرانزلی واقع شده و با مساحتی معادل 220 هکتار به سیستم های کمک ناوبری دقیق و ارتباطی مجهز است.

منبع: ایرنا

 

نظرات
ADS
ADS
پربازدید