تراز صندوق بیمه بیکاری بعد از 10 سال مثبت شد | اتاق خبر
کد خبر: 369559
تاریخ انتشار: 17 شهریور 1395 - 10:12
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی:
مدیرعامل سازمان تأمین اجتماعی از استقراض 800 میلیارد تومانی این سازمان در سال 88 خبر داد.

اتاق خبر: سید تقی نوربخش در نشست اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی با فعالان اقتصادی استان در اتاق بازرگانی تبریز با بیان اینکه کارفرمایان و بیمه شدگان،  صاحبان اصلی سازمان تامین اجتماعی هستند، اظهار کرد: میزان پرداختی این سازمان در سالجاری به ازای هر ماه در قبال تعهدات خود، 5200 میلیارد تومان تا 5300 میلیارد تومان است که این رقم تقریبا یک‌ونیم برابر پرداختی در طرح هدفمندی یارانه‌هاست.

 وی میزان پرداختی این سازمان در سال 91 و در دولت گذشته را 2600 میلیارد تومان اعلام کرد و از افزایش بیش از دوبرابری پرداختی این سازمان در قبال تعهدات خود خبر داد.

 وی با بیان اینکه سازمان تأمین اجتماعی، بار دولت نیست و یار دولت است، اظهار کرد: این سازمان بدون اینکه ریالی از بودجه‌های دولتی استفاده کند، اقدام به پرداخت‌های مربوط به تعهدات خود می‌کند 

نوربخش با انتقاد از برخی اقدامات و سیاست‌های غلط مدیریتی دولت گذشته گفت: بر اساس گزارش دیوان محاسبات ،این سازمان در دولت گذشته  و در سال 88 نیز مبلغ 600 میلیارد تومان از بانک رفاه کارگران استقراض کرده است.

 وی در ادامه سخنان خود با بیان اینکه پس از روی کارآمدن دولت تدبیر و امید و اتخاذ سیاست های مناسب مدیریتی در سازمان تامین اجتماعی؛ حتی یک روز، پرداخت مستمری مستمری‌بگیران به تاخیر نیفتاده است، گفت: در طول شش ماهه نخست امسال نیز اگر سازمان تامین اجتماعی نبود، حتی اجرای طرح تحول نظام سلامت نیز با مشکلاتی مواجه می شد.

 نوربخش همچنین با اشاره به افزایش تولید و صادارت نفت در دولت تدبیر و امید و همچنین بازگشت پول حاصل از فروش آن به کشور گفت: در مقایسه با دولت گذشته، این میزان فروش نفت و میعانات گازی، افزایش بیش از 2.5 برابری را نشان می دهد.

 مدیرعامل سازمان تامین اجتماعی در پاسخ به کسانی که می‌گویند علی رغم افزایش تولید و صادرات نفت، هیچ تفاوتی در وضعیت اقتصادی کشور ایجاد نشده است اظهار کرد: متاسفانه کاهش شدید قیمت نفت در این دولت، باعث کوچک جلوه دادن اقدامات و فعالیت‌های ارزشمند این حوزه شده است.

نوربخش در بخش دیگری از سخنان خود ابراز کرد: از 6300 شغل ایجاد شده در کشور در سال های گذشته، بیش از 1200 مورد مشمول قواعد مربوط به قانون سخت و زیان آور بوده است ولی در این دوره از مدیریت سازمان و بر اساس تصویب شورای حفاظت کار، این تعداد به 13 مورد کاهش پیدا کرده است.

وی با اشاره به برخی از مشکلات مربوط به بیمه قالیبافی در کشور از اعضای کمیسیون اجتماعی مجلس شورای اسلامی خواست که بیش از پیش و در راستای تامین منافع قالیبافان واقعی، نقش آفرین باشند و اظهار کرد: طرحی در سازمان تامین اجتماعی و با محوریت تامین نقدینگی به قالیبافان در دست بررسی و تدوین است که در مراحل پایانی قرار دارد.

 وی همچنین عنوان کرد: تراز صندوق بیمه بیکاری نیز بعد از گذشت بیش از 10 سال در این دروه مثبت شده است.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید