مناطق حاشیه نشین در حوزه عمران شهری مورد توجه قرار بگیرند | اتاق خبر
کد خبر: 369826
تاریخ انتشار: 18 شهریور 1395 - 13:09
استاندار کردستان بر ضرورت توجه جدی به عمران شهری مناطق حاشیه شهرها در استان تاکید کرد و آن را یک امر لازم و ضروری دانست.

به گزارش اتاق خبر به نقل از پایگاه اطلاع رسانی استانداری کردستان، عبدالمحمد زاهدی در جلسه ستاد بازآفرینی شهری استان کردستان گفت: شهرداری ها و همه دستگاه هایی که در حوزه عمران شهری فعالیت دارند بخشی از اعتبارات ملی و استانی خود را به ساماندهی مناطق حاشیه اختصاص دهند.

وی بابیان اینکه مناطق حاشیه و سکونتگاه های غیررسمی آبستن آسیب های اجتماعی هستند، بیان کرد: برای ساماندهی این مناطق باید از ظرفیت های مردمی و وتشکل های مردم نهاد استفاده کرد.

زاهدی بر ضرورت اولویت بندی اقدامات قابل انجام در مناطق حاشیه شهرها تاکید کرد و افزود: به دلیل محدودیت های اعتباری تفکیک وظایف سازمانها و نهادها برای اولویت بندی فعالیت های عمرانی لازم است.

استاندار کردستان یکی از چالش های پیش رو در سکونتگاه های غیر رسمی را هجوم جمعیت به آن مناطق در صورت ساماندهی دانست و گفت: باید با دادن مسئولیت به مردم واستفاده از ظرفیت شوراهای محله از بزرگتر شدن آن سکونتگاه ها جلوگیری کرد.

وی با اشاره به اینکه بدون حضور ومشارکت دادن مردم در برنامه ها هیچ موفقیتی حاصل نخواهد شد اظهارداشت: اگر مردم در کارها مشارکت داده شوند در قبال مکان و فضای زندگی خود احساس مسئولیت خواهند کرد.

زاهدی خواستار یافتن راه حل قانونی برای صدور مجوز ساخت و ساز در مناطق حاشیه شهرهای استان و جلوگیری از ساخت و سازهای غیرمجاز شد و عنوان کرد: همزمان با این اقدامات مسئولان نسبت به درختکاری زمین های در حاشیه جهت جلوگیری از زمین خواری اقدامی مثبت خواهد بود.

وی همچنین ساماندهی بنگاه های معاملات ملکی جهت جلوگیری از زمین خواری را یادآوری کرد و اظهار داشت: با توجه به بیکاری بالای این مناطق وجود تنوع اشتغال با کمک نهادهایی چون بهزیستی، کمیته امداد و فنی حرفه ای در دستور کار قرار بگیرد.

94105

نظرات
ADS
ADS
پربازدید