آمریکا مانند بن لادن، البغدادی را هم شکار می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 370026
تاریخ انتشار: 19 شهریور 1395 - 17:18
کلینتون:
کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا گفته است، دولت واشنگتن همانطور که بن لادن را تعقیب کرد و از پای درآورد، رهبری داعش را نیز شکار می‌کند.

هیلاری کلینتون

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا،‌ هیلاری کلینتون، نامزد دموکرات‌ها در انتخابات ریاست جمهوری 2016 آمریکا گفت: ما باید داعش را شکست دهیم. این عالی‌ترین هدف من در مقابله با تروریسم است و ما باید این هدف را با استفاده از نیروی هوایی خود به دست بیاوریم. ما باید این کار را با کمک حامیان عرب و کردها انجام دهیم و به پشتیبانی هوایی نیروهای زمینی بپردازیم. باید داعش را با حمایت از نیروهای نظامی عراق از میدان به در ببریم.

کلینتون قول داده اگر رییس جمهور شود، نیروی زمینی برای جنگ در سوریه یا عراق اعزام نکند اما گفته که کاخ سفید این مساله را تضمین می‌کند که ارتش عراق از حمایت کامل آمریکا برخوردار خواهد شد.

وی همچنین ادامه داد:‌ درصورت پیروزی در این انتخابات ما به تامین نیروی ویژه، شناسایی و اطلاع رسانی به ارتش عراق مبادرت می ورزیم و همانطور که بن لادن را رهگیری کرده و از پای درآوردیم،‌ (ابوبکر) البغدادی،‌ رهبری داعش را نیز شکار می‌کنیم.

کاندیدای دموکرات‌ها در انتخابات 2016 آمریکا گفت: ما باید همکاری بیشتری با شرکای اروپایی خود داشته باشیم تا بتوانیم امنیت و ثبات را در خاورمیانه برقرار کنیم و با داعش و سایر گروه‌های تروریستی در این منطقه مبارزه کنیم.

کلینتون همچنین به این مساله اشاره کرد که آمریکا باید برای مقابله با داعش به صورت آنلاین تلاش بیشتری کند چون این گروه از این طریق افراد را به خدمت می‌گیرد و افراطی می‌کند: "به نظرم ما آنچنان که باید برای مقابله با فعالیتهای آنلاین این گروه تلاش نکرده‌ایم."

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید