تشکیل گروه نظامی جدید در جرابلس تحت لوای ارتش آزاد سوریه | اتاق خبر
کد خبر: 370126
تاریخ انتشار: 20 شهریور 1395 - 17:21
گروهی از ساکنان منطقه الجزیره واقع در شرق سوریه از تشکیل گروه نظامی جدیدی در شهر جرابلس با هدف مبارزه با داعش و شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق کرد خبر دادند.

اتاق خبر: گروهی از ساکنان منطقه الجزیره واقع در شرق سوریه اعلام کردند، گروه جدیدی تحت  عنوان "انقلابیون جزیره سوریه" در شهر جرابلس واقع در حومه حلب و با هدف مبارزه با داعش و شبه نظامیان یگان‌های مدافع خلق کرد تشکیل شد.

 برخی منافع میدانی در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز اظهار داشتند، هدف از تشکیل این گروه جدید گردآوری ساکنان منطقه شرقی و منطقه الجزیره در قالب یک گروه و زیر پرچم‌ ارتش آزاد سوریه است.

پیش از تشکیل این گروه جدید هماهنگی‌ها با ارتش آزاد انجام شده است چرا که نیروهای ارتش آزاد در شهر جرابلس و روستای القندوره در کنار گروه‌هایی از نیروهای عملیات "سپر فرات" می‌جنگند.

 گروه جدید شامل برخی از ساکنان شهرهای حسکه و رقه از تمامی طوایف عرب، کرد، ترکمان و کسانی است که در سایه تلاش‌ها برای تشکیل گروه‌هایی از ساکنان مناطق الجزیره و الشرقیه و در نهایت کنترل بر این مناطق به سمت حومه‌های حلب و ادلب حرکت کرده‌اند.

 شورای وابسته به شورای ملی کردها در شهر قامشلی (در حسکه) اعلام کرد که اعضای آن در اعتراض به اقدامات شبه نظامیان حزب اتحاد دموکراتیک (PYD) در بازداشت رهبران و فعالان کرد از روز عید قربان دست به اعتصاب غذا خواهند زد.

 برخی منابع نظامی در اپوزیسیون سوریه در شهر درعا واقع در جنوب این کشور در گفت‌وگو با شبکه خبری اسکای نیوز عربی از آغاز نبردی علیه نیروهای دولت سوریه با هدف بازپس گیری گردان "المهجوره" و مزارع اطراف آن در درعا خبر دادند.

 به گفته منابع میدانی، این حمله با هدف باز پس گیری زمین‌های کشاورزی واقع در شرق شهر ابطع (در درعا) که نیروهای دولت دمشق در پیشروی‌های خود در تاریخ دوم سپتامبر جاری کنترل آن را به دست گرفته بودند، آغاز شد و گروه‌های مسلح پایگاه‌های دولت سوریه در این گردان زمین‌های کشاورزی اطراف، ایست بازرسی ابوکاسر و روستای خربه غزاله را هدف بمباران توپخانه‌ای و موشکی خود قرار دادند.

 این منابع افزودند: درگیری‌های شدیدی میان گروه‌های اپوزیسیون سوریه و نیروهای دولت دمشق شکل گرفته و در این درگیری‌ها از تانک و مسلسل‌های سنگین استفاده می‌شود.

اپوزیسیون سوریه موفق به پیشروی در برخی نقاط شده و نیروهای دولت سوریه از یکی از زمین‌های کشاورزی اطراف گردان خط دفاع اول آنها محسوب می‌شد، مجبور به عقب نشینی شدند.

 این در حالی است که نیروهای دولت سوریه بمباران شهرهای ابطع و داعل در حومه درعا را افزایش داده‌اند و طی ساعات گذشته چندین تن در این حملات کشته و زخمی شده‌اند.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید