سایپا نیازهای خودرویی عراق را تامین می‌کند | اتاق خبر
کد خبر: 370396
تاریخ انتشار: 21 شهریور 1395 - 13:56
معاون رئیس استاندارد عراق از گسترش همکاری‌ها با گروه خودروسازی سایپا خبر داد و گفت: سایپا با برخورداری از توانمندی و تجربیات فراوان در زمینه‌های مختلف خودرویی می‌تواند نیاز کشور عراق را در این حوزه تامین کند.

به گزارش اتاق خبر به نقل از اخبار خودرو ،معاون رئیس استاندارد عراق در جریان بازدید از شرکت سایپا اظهارکرد: ایران کشور بزرگی است که توانست در مدت کوتاه در زمینههای مختلف صنعتی پیشرفتهای خوبی داشته باشد و کشور عراق که نیازمند همکاری نزدیک با کشورهای همسایه به ویژه جمهوری اسلامی ایران است از این شرایط استقبال میکند.

وی بابیان این مطلب که  سایپا نسبت به گذشته در ساختار کمی و کیفی تغییرات اساسی داشته است افزود: سایپا با رعایت استانداردها، از فناوریهای خوبی بهره میبرد که بیانگر رشد این مجموعه است.

وی افزود: تولیدات سایپا توانسته بازار مناسبی در کشور عراق بدست آورد که نشاندهنده استقبال مردم این کشور از خودروهای کممصرف و برخوردار از قیمتهای اقتصادی و رقابتی سایپا است.

وی خاطرنشان کرد: برنامهای در دست تهیه داریم تا طبق تفاهمنامه همکاری، نسبت به داشتن شاخصهای استاندارد  جهانی با همتای ایرانی خود به یک نقطه مشترک برسیم تا مبادلات اقتصادی ایران و عراق که در شرایط فعلی بالغ  ۱۰ میلیون دلار است افزایش یابد.

معاون رئیس استاندارد عراق در بخش دیگری از اظهارات خود گفت: در صورت ادامه همکاریهای دوکشور، تولیدکنندگان ایرانی بیش از گذشته نیازهای بازار عراق را شناسایی خواهند کرد و میتوانند در بخشهای مختلف صنعتی همکاری کنند.

وی در پایان خاطرنشان کرد: همکاری مشترک با سایپا را افزایش خواهیم داد و اگر در زمینههای همکاری مشترک اختلافی وجود داشته باشد در کمیته استراتژیک مشترک این اختلافات را حل و در مسیر تداوم همکاریهای بیشتر حرکت خواهیم کرد.

94105

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید