بومی سازی خودرو های رنو به ۸۰ درصد خواهد رسید | اتاق خبر
کد خبر: 370448
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1395 - 08:30
معاون خرید رنو در ایران اعلام کرد اکنون میزان داخلی سازی تندر، ساندرو و تندرپیکاپ به ترتیب ۶۰ ،۴۰ و ۳۲ درصد است و این میزان برای همه خودروهای تولیدی رنو در ایران، در نهایت به ۸۰ درصد خواهد رسید.
به گزارش اتاق خبر به نقل از ایرنا، عمق ساخت داخل یکی از سیاست های اصلی وزارت صنعت، معدن و تجارت است و در مذاکرات کنونی، تاکید بر این است که تولیدات مشترک خودروسازان ایرانی با همکاران خارجی خود در کوتاه مدت به حداقل ۴۰ درصد برسد.
بخشی از تولید خودروسازان داخلی، حاصل همکاری های بین المللی است که در ارتباط با شرکت رنو فرانسه می توان به تندر ۹۰ و ساندرو اشاره کرد.
به گزارش روابط عمومی رنوپارس، «اریک لگراند» با اعلام برنامه های داخلی سازی رنو در ایران اضافه کرد: برای تحقق داخلی سازی محصولات تولیدی رنو در ایران، در تلاشیم نقش پل ارتباطی میان قطعه سازان ایرانی و قطعه سازان جهانی عضو در پنل رنو را ایفا کنیم.
معاون خرید رنو در ایران افزود: هدف ما ارتقای سطح فناوری، کیفیت و رقابت پذیری قطعات ساخت ایران است.
وی افزود: در این زمینه همایش یک روزه انجمن قطعه سازان فرانسه با حضور ۷۰ نماینده از ۴۰ شرکت عضو انجمن قطعه سازان فرانسوی (FIEV) در شرکت رنو پارس برگزار می شود.
در همایش انجمن قطعه سازان فرانسه، فرصت های همکاری برای افزایش داخلی سازی در ایران، کمک و مشاوره فنی از سوی قطعه سازان فرانسوی به قطعه سازان ایرانی، انتقال فناوری و سرمایه گذاری در قالب قراردادهای مشارکتی (جوینت ونچر) با سازندگان داخلی بررسی می شود.
رنو پیشتر نیز در برقراری تماس میان قطعه سازان فرانسوی و ایرانی گام هایی برداشته است که می توان به تاسیس شرکت مشترک فورسیا (Faurecia) با گروه آذین خودرو برای تولید صندلی های رنو و همچنین شرکت مشترک بوزال (Bosal) و فومن پارس برای تولید سیستم اگزوز خودروهای رنو اشاره کرد.
به گزارش ایرنا، خودروسازان کشور در چهار ماه نخست امسال، ۳۶۸هزار و ۱۶۰ دستگاه انواع خودرو تولید کردند که نسبت به دوره مشابه پارسال ۳٫۳ درصد افزایش یافت.
در چهار ماه نخست امسال ۳۳۹ هزار و ۸۳۸ دستگاه خودرو سواری تولید شد که در همسنجی با چهار ماه نخست پارسال که ۳۲۹ هزار و ۵۳ دستگاه خودرو سواری تولید شده بود، رشدی معادل ۳٫۳ درصدی را نشان می دهد.
براساس برنامه ریزی های انجام شده و با توجه به سیاست های وزارت صنعت، معدن و تجارت، تولید خودرو کشور در سال ۱۴۰۴ باید به سه میلیون دستگاه در سال افزایش یابد و یک سوم آن صادر شود.
94105
نظرات
ADS
ADS
پربازدید