انتقاد سازمان همکاری اسلامی به بازداشت اداری فلسطینیان توسط اسرائیل | اتاق خبر
کد خبر: 370533
تاریخ انتشار: 22 شهریور 1395 - 21:22
در نامه‌ای به بان کی‌مون؛
سازمان همکاری اسلامی بازداشت‌ اداری شهروندان فلسطینی توسط رژیم صهیونیستی را "غیر قانونی" و خطرناک‌ترین نوع بازداشت خودسرانه خواند.

اتاق خبر: منصور العتیبی؛ نماینده دائم کویت در سازمان ملل و رئیس گروه سازمان همکاری اسلامی گفت: بیش از 700 اسیر فلسطینی توسط اسرائیل بازداشت اداری شده‌اند.

العتیبی در پیامی به دبیر کل سازمان ملل با اشاره به درد و رنج اسیران و بازداشت شدگان فلسطینی در زندان‌ها و بازداشتگاه‌های رژیم صهیونیستی و به ویژه وضعیت بحرانی سه تن از اسرا که به دلیل بازداشت اداری بدون محاکمه یا اتهام  دست به اعتصاب از غذا زده‌اند و همچنین تجاوزات انجام شده در حق آنها افزود : این وضعیت بحرانی مستلزم توجه و مداخله فوری جامعه جهانی است زیرا هرگونه آزار و آسیبی درمورد اعتصاب کنندگان موجب افزایش تنش در اراضی اشغالی فلسطین ازجمله قدس شرقی خواهد شد.

العتیبی از سازمان ملل خواست تا تلاش خود را برای اعمال فشار به رژیم صهیونیستی به منظور آزاد سازی بازداشت شدگان اداری به کار گیرد.

وی بر لزوم تلاش به منظور واردار کردن اسرائیل برای پایبندی به تعهداتش طبق قانون بین المللی و توقف فوری عملیات بازداشت شهروندان فلسطینی و آزادی اسیران و بازداشت شدگان تاکید کرد.

انتهای پیام

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید