بارندگی، کاهش دما، تگرگ و احتمال آبگرفتگی معابر در گیلان | اتاق خبر
کد خبر: 370971
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 14:34
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان از بارندگی، کاهش نسبی دما، تگرگ و احتمال آبگرفتگی معابر استان از فردا (پنجشنبه) خبر داد.

اتاق خبر:مازیار غلامی روز چهارشنبه در گفت وگو با ایرنا بیان کرد: نقشه های هواشناسی نشان دهنده نفوذ تدریجی توده هوای خنک و بارش زا از غروب فردا به استان است که بر این اساس طی جمعه تا یکشنبه هفته پیش رو، شرایط برای بارش باران و وزش باد (گاهی شدید) ، کاهش نسبی دما بین چهار تا هشت درجه و احتمال رعد و برق و تگرگ مهیاست.
وی ادامه داد: طی این مدت احتمال آبگرفتگی معابر نیز وجود دارد ضمن اینکه دریا مواج بوده و برای فعالیت های مرتبط مناسب نیست.
غلامی به مسافران توصیه کرد با توجه به شرایط بارندگی، لغزندگی سطح جاده، مه آلود بودن هوا و کاهش دید نکات ایمنی را در هنگام رانندگی رعایت کرده و از استقرار در حاشیه رودخانه ها و مسیل ها خودداری کنند.
وی به فعالان بخش کشاورزی نیز توصیه کرد با توجه به شرایط پیش بینی شده، تدابیر لازم را اتخاد کنند.
سرپرست اداره پیش بینی و هشدار اداره کل هواشناسی گیلان، آسمان امروز استان را صاف تا قسمتی ابری، افزایش نسبی دما، گاهی افزایش ابر و وزش باد، احتمال رگبار پراکنده، اواخر وقت ارتفاعات و دامنه ها وزش باد جنوبی عنوان و برای فردا نیز آسمان را صاف تا نیمه ابری، بتدریج طی بعدازظهر افزایش ابر، وزش باد، بعضی نقاط رگبار و احتمال رعد و برق پیش بینی کرد.
غلامی بیشینه دمای گیلان در شبانه روز گذشته را با 28 درجه سلسیوس مربوط به رشت و کمینه دما را با 13 درجه مربوط به دیلمان و ماسوله عنوان کرد.
وی گفت: کمینه دمای شهر رشت نیز در شبانه روز گذشته 17 درجه سلسیوس ثبت شده است.

منبع:ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید