17 هزار و 450 مورد معاینه از دام و لاشه قربانی در سیستان و بلوچستان انجام شد | اتاق خبر
کد خبر: 371034
تاریخ انتشار: 25 شهریور 1395 - 22:39
مدیرکل دامپزشکی سیستان و بلوچستان گفت: 11هزار و 997 مورد معاینه پیش از کشتار دام و پنج هزار و 453 مورد بازدید بهداشتی از لاشه های ذبح شده در منازل از سوی کارشناسان این اداره در روز عید قربان در استان انجام شده است.

اتاق خبر: مهدی حسینی روز پنجشنبه در گفت و گو با خبرنگار ایرنا اظهار داشت: بازرسان نظارت بهداشتی در روز عید سعید قربان بنا به درخواست شهروندان از لاشه های ذبح شده گاو، گوسفند، بز و شتر در سراسر سیستان و بلوچستان معاینه کردند.
وی تصریح کرد: اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان امسال به منظور آگاهی بخشی به آحاد جامعه از نقش دامپزشکی در بهداشت و سلامت، به تشریح اقدامات و تمهیدات خود در مساجد سطح استان پرداخت.
وی افزود: کارشناسان اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در پنج روز مانده به عید قربان با حضور در مساجد اهل تشیع و تسنن زاهدان ضمن تشریح شرایط بهداشتی دام زنده قربانی و اقدامات بهداشتی در نظر گرفته شده در کشتارگاه پاکدام کویر زاهدان و تاکید بر رایگان بودن خدمات نظارت شرعی بر ذبح و نظارت بهداشتی دامپزشکی در این کشتارگاه پرداختند.
وی افزود: اکیپ های سیار نظارت بهداشتی دامپزشکی در روز قبل از عید سعید قربان در چند نقطه از سطح شهرستان زاهدان از جمله انتهای بلوارشهید فاضلی – روبه روی سازمان میادین و خدمات شهری شهرداری، بلوار جمهوری جنب مدرسه الکس میربد، بلوار کشاورز جنب زمین ورزشی، ابتدای جاده کرمان میدان دام عشایری و میدان دام بهنام حضور یافته و به معاینه پیش از کشتار دام های قربانی پرداختند.
سامانه اطلاع رسانی 1512 اداره کل دامپزشکی سیستان و بلوچستان در روز عید سعید قربان در خدمت کلیه شهروندان مرکز استان بوده و مردم زاهدان با تماس با این شماره ضمن دریافت پاسخ سئوالات بهداشتی خود در حوزه بهداشت دام و لاشه استحصالی، نسبت به درخواست حضور کارشناس نظارت بهداشتی درب منزل خود اقدام کردند.

منبع: ایرنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید