هشت سهمیه برای المپیک 2020 پیش‌بینی کرده‌ایم | اتاق خبر
کد خبر: 371293
تاریخ انتشار: 27 شهریور 1395 - 23:17
مهدی هاشمی:
رییس فدراسیون تیراندازی گفت: برای المپیک 2020 هشت سهمیه را پیش‌بینی کرده‌ایم.

به‌ گزارش ‌اتاق خبر، به نقل از ایسنا، نشست خبری فدراسیون تیراندازی امروز (شنبه) در محل این فدراسیون برگزار شد.

 مهدی هاشمی، رییس فدراسیون تیراندازی در ابتدای این نشست  از میزبانی ایران برای مسابقات قهرمانی آسیا، صحبت کرد و گفت‌: ایران آذر ماه میزبان رقابت‌های سلاح‌های بادی قهرمانی آسیا است و یازده کشور تاکنون اعلام آمادگی کرده‌اند. امیدوارم که میزبانی خوبی را در این رقابت‌ها شاهد باشیم.

وی در خصوص  المپیک ریودوژانیرو نیز، اظهار کرد: دو فینالیست در  المپیک ریودوژانیرو داشتیم که نتیجه‌ قابل قبولی بود، البته انتظار کسب مدال هم داشتیم، اما این اتفاق رخ نداد. 99 کشور در  المپیک حاضر بودند که 464 تیرانداز در  المپیک شلیک کردند و تیراندازان ایران با توجه به این که خیلی جوان هستند، نتایج خوبی را کسب کردند. برای  المپیک باید یک پروسه طولانی مدت را در نظر گرفت. ایران برای اولین‌بار از وایلدکارت در  المپیک ریو استفاده نکرد.

رییس فدراسیون تیراندازی در ادامه صحبت‌های خود، خاطر نشان کرد: هشت سهمیه برای المپیک 2020 پیش‌بینی کرده‌ایم و امیدواریم که در  المپیک بعدی مدال‌آور باشیم.

وی همچنین در خصوص رقابت نهایی، فینالیست‌های جام‌های جهانی، اظهار کرد: سه تیرانداز از ایران برای رقابت‌های فینال‌، فینالیست‌های جام های جهانی حضور دارند. سال گذشته احمدی قهرمان این رقابت‌ها شد و امسال نیز انتظار کسب مدال داریم.

هاشمی در خصوص ادامه همکاری با لازلو سوچک، نیز تصریح کرد: لازلو مشخص نیست که با ایران همکاری کند یا خیر، زیرا او اعلام کرده بود که تا پایان  المپیک ریو مربیگری تیراندازی را ادامه خواهد داد. اگر او بماند از نظرم بهترین گزینه برای حضور در  تیم ایران است که شاید با او به صورت پاره‌وقت قرارداد ببندیم. البته این مساله به تامین بودجه بستگی دارد. ما به لازلو بدهی‌های زیادی داریم. البته برخی از این بدهی ها را پیش از  المپیک و بخشی از آن را پس از  المپیک به وی پرداخت کرده‌ایم.

وی در خصوص مسابقات اهداف‌پروازی نیز، ‌اضافه کرد: رقابتی را به عنوان "راه ابریشم" در نظر گرفته‌ایم که برای مسابقات اهداف‌پروازی در اسفند ماه برگزار کنیم. این رقابت‌ها به تاییدیه اولیه رسیده است،  ولی برای برگزاری آن باید هزینه‌ها را تامین کنیم.

رییس فدراسیون تیراندازی در ادامه، تاکید کرد: ما مشکل مهمات داریم و اگر بتوانیم فشنگ‌مان را تامین کنیم، می‌شود لیگ اهداف پروازی و خفیف را برگزار کنیم.

وی همچنین در پاسخ به این سوال که آیا از تیراندازان ملی‌پوش نوجوانان و جوانان هزینه‌ای دریافت می‌شود، خاطر نشان کرد: ما در برخی از مواقع مجبور هستیم که از ورزشکاران هزینه فشنگ و غذا را دریافت کنیم، زیرا ما بودجه تامین فشنگ را نداریم و برای این که ورزشکاران در اردو بمانند و آمادگی خود را حفظ کنند ناگزیر به این کار هستیم. فدراسیون تیراندازی یکی از بدهکارترین فدراسیون‌ها است و با این مشکلات ادامه کار سخت است،  ولی با این حال ما برنامه‌های‌مان را پیگیری می‌کنیم.  ما در تیم بزرگسالان نیز گاهی اوقات مجبور هستیم که برخی از هزینه‌ها را از ورزشکاران دریافت کنیم. برخی از ورزشکاران برای حضور در رقابت‌ها هزینه سفر را خودشان پرداخت می‌کنند. البته باید بگویم ورزشکاری مثل ساره جوانمردی که دو طلای پارالمپیک گرفته است، هزینه بسیار زیادی کرده است و هزینه ورزشکاران تنها مختص به رشته تیراندازی نیست.

رییس فدراسیون تیراندازی در ادامه صحبت‌های خود در این نشست همچنین با اشاره به مشکلات فشنگ، اذعان‌ کرد: مشکل S300 در ایران حل شد، اما مشکل فشنگ هنوز مرتفع نشده است. موضوع سلاح‌های عام ورزشی و غیر ورزشی یکی است. باید این دو مقوله از هم جدا شود، زیرا تولیدکنندگان و وارد کنندگان سلاح و مهمات دچار مشکل می‌شوند. در موضوع ورود سلاح و فشنگ بسیاری از وزارتخانه‌ها دخیل هستند و ما باید با اشخاص زیادی هماهنگ شویم.  در مجموع وضعیت مالی کشور نابسامان است. مثلا در بحث پروژه‌های عمرانی 700 هزار میلیارد تومان بودجه عمرانی نیاز داریم که صرف پروژه‌ های نیمه کاره شود. این مبلغ بودجه 14 سال عمران کشور است.

وی ادامه‌ داد: در بعضی از بخش‌ها هزینه‌ها و درآمدها چند برابر شده است، اما در بحث ورزش این طور نیست. ورزشی که باعث سلامت جامعه و نشاط می‌شود چرا مورد توجه قرار نمی‌گیرد؟ حداقل اگر بودجه ورزش را زیاد نمی‌کنند، بودجه این بخش را به بخش‌های دیگری ندهند! امیدوارم مسئولان فقط نزدیک المپیک قول و وعده جایزه‌های آن چنانی به ورزشکاران و مدال آوران  المپیکی ندهند، زیرا این ارزش ندارد و باید برای کسب مدال  المپیک از سال‌ها قبل برنامه‌ریزی شود.

رییس فدراسیون تیراندازی همچنین در خصوص بحث برگزاری مسابقات آسیایی اهداف پروازی به میزبانی تهران، ‌اضافه کرد: قرار بود این مسابقات در مهر ماه برگزار شود، اما بحث‌های سیاسی روی میزبان ما سایه انداخت. عمده کشورهای حوزه خلیج فارس از حضور در رقابت‌ها انصراف دادند و کشورهای دیگر نیز برای شرکت در مسابقات انگیزه‌ای نداشتند. برای حضور تیم‌ها در قهرمانی آسیا به حد نصاب نرسید و این رقابت‌ها که قرار بود در این ماه برگزار شود، کنسل شد. البته همزمانی این مسابقات با مسابقات مهم دیگر نیز تاثیرگذار بود که باعث استقبال کم شد،  ولی برای مسابقات اهداف ثابت یازده کشور اعلام آمادگی کرده‌اند و امیدوارم که ما نیز حضور قدرتمندی در رقابت‌ها داشته باشیم.

انتهای پیام/

کد:94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید