تهدید تروریستی در فرودگاه‌ها محور سخنان ترزا می در مجمع عمومی | اتاق خبر
کد خبر: 371467
تاریخ انتشار: 28 شهریور 1395 - 17:32
نخست وزیر انگلیس قرار است در سخنرانی خود در سازمان ملل به مساله حفاظت از جان مسافران هواپیماها در مقابل حملات تروریستی و ضرورت انجام یک اقدام جهانی در این باره بپردازد.

اتاق خبر: ترزا می، نخست وزیر انگلیس همچنین تلاش دارد تا بتواند راه را برای تصویب قطعنامه‌ای در این باره هموار کند؛ قطعنامه‌ای که در میان نگرانی‌ها نسبت به هدف قرار گرفتن فرودگاه‌ها از سوی برخی گروه‌های تروریستی چون داعش استانداردهایی جهانی را تعریف کند.

 می قرار است، فردا دوشنبه در یکی از نشست‌های سران کشورهای جهان در نیویورک نیز حاضر شود و در حالی به مسائل مختلفی از جمله بحران مهاجرت بپردازد که باراک اوباما، رئیس جمهوری آمریکا و بان کی مون، دبیرکل سازمان ملل در آخرین ماه‌های حضور خود برای حل آنها تلاش می‌کنند.

 اما انگیزه اصلی می برای طرح ضرورت تضمین امنیت مسافران، ساقط شدن هواپیماهای روسی در شرم الشیخ مصر در اکتبر 2015 و حملات متعدد در فرودگاه‌های بروکسل و استانبول طی سال جاری است.

مقامات انگلیسی می‌گویند که نخست وزیر این کشور همزمان با اجتماع سران کشورهای جهان در هفتاد و یکمین نشست مجمع عمومی سازمان ملل خواهان تضمین اجرای کامل اقدامات امنیتی در فرودگاه‌های سراسر جهان خواهد شد.

 در اولین حضور می در مجمع عمومی سازمان ملل، بوریس جانسون، وزیر خارجه و پریتی پتل، وزیر توسعه جهانی وی را همراهی می‌کنند.

 در حال حاضر لندن شبکه‌ای از ماموران کارآزموده امنیتی هوایی دارد که به منظور کمک به سایر کشورهای جهان جهت بهبود حفاظت از مسافران در مقابل تروریسم به کشورهای مختلف جهان اعزام شده‌اند.

 نخست وزیر انگلیس همچنین قرار است از گردهمایی نیویورک برای دیدار با تاجران و برخی همتایان خود از کشورهای سراسر جهان دیدار و تلاش کند تا نشان دهد، لندن حتی با خروج از اتحادیه اروپا همچنان یک بازیگر جهانی است.

 وی علاوه بر این به دنبال ارائه راه‌هایی برای مقابله با برده داری نوین است.

منبع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید