صنعت چاپ در زنجان حال خوشی ندارد | اتاق خبر
کد خبر: 371630
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1395 - 13:40
مدیرکل دفتر امور اجتماعی و فرهنگی استانداری زنجان گفت: صنعت چاپ در این استان حال خوشی ندارد و برون رفت از این وضعیت نیازمند کار جمعی و مساعدت دستگاه های دولتی و بانک ها است.

اتاق خبر: مسیح الله سلطانی در مراسم بزرگداشت روز ملی صنعت چاپ در زنجان بر لزوم به روز رسانی امکانات چاپی در زنجان تاکید و خاطرنشان کرد: امکانات صنعت چاپ در این استان محدود بوده و تکنولوژی های مورد استفاده در چاپخانه ها قدیمی و فرسوده شده است.
وی با بیان اینکه صنعت چاپ با وجود ارائه کارهای چاپی قابل توجه در زنجان همچنان کم رونق و دچار غربت است، تاکید کرد: بخش عمده ای از روزآمد نبودن صنعت چاپ در زنجان مربوط به همکاری نکردن مناسب بانک ها در ارائه تسهیلات برای خرید تجهیزات جدید در حوزه چاپ می شود.
سلطانی با بیان اینکه عمده مسئولیت و تلاش برای بهبود وضعیت صنعت چاپ در استان بر عهده فعالان این عرصه است، ابراز امیدواری کرد با کار جمعی و گروهی، همدلی و کمک دستگاه های دولتی و بانک ها بتوان بر مشکلات صنعت چاپ در زنجان فائق آمد.
مدیر مسئول روزنامه صدای زنجان گفت: از دلایل دیگری که صنعت چاپ در زنجان رونق قابل انتظار را ندارد، واقع شدن این استان در نزدیکی تهران و تبریز به عنوان دو قطب صنعت چاپ کشور است.
سلطانی اظهار کرد: با وجود گسترش فضای مجازی، هنوز هم صنعت چاپ با زندگی روزمره مردم عجین است و نمی توان آن را از زندگی حذف کرد.

منبع: ایرنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید