استخراج بیش از یک میلیون تن مواد معدنی از معادن استان | اتاق خبر
کد خبر: 371636
تاریخ انتشار: 29 شهریور 1395 - 15:03
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان خبر داد:
رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان گفت: در حدود یک میلیون و ۶۰۰ هزار تن انواع مواد معدنی از معادن استان در پنج ماهه امسال استخراج شده است.

اتاق خبر: ناصر فغفوری اظهار کرد: پروژه‌های مهمی در پنج ماهه نخست امسال توسط سازمان صنعت، معدن و تجارت در استان به بهره‌برداری رسیده است که آغاز به‌کار نخستین واحد آهن اسفنجی استان توسط سرمایه‌گذار چینی، راه‌اندازی بزرگ‌ترین و مدرن‌ترین کارخانه تولید کاغذ کشور توسط شرکت راشاکاسپین و راه‌اندازی مدرن‌ترین واحد ریسندگی استان با تکنولوژی سوئیس توسط شرکت پویاریس از جمله اقدامات انجام گرفته در حوزه صنعت استان زنجان بوده است که اتفاق مهمی در رتبه صنعتی استان و اشتغال‌زایی در استان است.

 

این مسئول ادامه داد: تا پایان مردادماه امسال 37 مورد پروانه بهره‌برداری صنایع در استان زنجان صادر شده است که سال قبل نیز 136 پروانه بهره‌برداری صنایع در استان زنجان صادر شده بود.

 

وی تصریح کرد: میزان اشتغال به ثبت رسیده در کارگاه‌های صنعتی در پنج ماهه نخست امسال بر اساس پروانه‌های بهره‌برداری 864 نفر است و در مورد میزان سرمایه‌گذاری انجام گرفته در کارگاه‌های صنعتی بر اساس پروانه بهره‌برداری تا پایان مردادماه امسال نیز این میزان در مدت زمان یاد شده 8 هزار و 833 میلیارد ریال است.

 

فغفوری با اشاره به صادرات ثبت شده در استان در بخش صنایع و معادن، خاطرنشان کرد: در پنج ماهه نخست سال جاری 65 میلیون دلاری محصولات صنعتی و معدنی از گمرکات استان ثبت سفارش شده است که در این مدت یک میلیون و 600 هزار تن مواد معدنی از معادن استان زنجان استخراج شده است.

 

رئیس سازمان صنعت، معدن و تجارت استان زنجان یادآور شد: 280 میلیون دلار صادرات کالاهای غیرنفتی از استان زنجان صادر شده که میزان صادرات این نوع کالاها تا پایان مردادماه 80 میلیون دلار بوده است.

منبع:ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید