آتش‌بس یک هفته‌ای سوریه پایان یافت | اتاق خبر
کد خبر: 371794
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 00:56
ارتش سوریه اعلام کرد که آتش‌بس یک هفته‌ای در این کشور که با میانجیگری روسیه و آمریکا به اجرا درآمده بود، از شامگاه گذشته پایان یافت. ارتش هیچ اشاره‌ای به احتمال تمدید آن نکرده است.

حلب

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، فرماندهی کل ارتش و نیروهای مسلح سوریه ضمن اعلام پایان آتش‌بس یک هفته‌ای در این کشور، در بیانیه‌ای تأکید کرد: قرار بود آتش‌بس فرصتی واقعی برای پایان ریختن خون مردم سوریه باشد اما گروه‌های تروریستی به هیچ کدام از بندهای این توافق‌نامه پایبند نبودند.

در این بیانیه آمده است: گروه‌های تروریستی بیش از 300 بار در این یک هفته آتش‌بس را نقض کردند و مقرهای ارتش و مناطق مسکونی را هدف قرار دادند که در نتیجه به کشته و زخمی شدن ده‌ها نظامی و غیرنظامی منجر شد.

ارتش سوریه 12 سپتامبر از پذیرش آتش‌بس در این کشور به مدت یک هفته خبر داد. این آتش‌بس با میانجیگری وزرای خارجه روسیه و آمریکا و براساس توافق آن‌ها در ژنو اجرایی شد.

در حالی که مخالفان و نظام سوریه یکدیگر را به نقض آتش‌بس متهم می‌کنند، سرگئی رودسکوی، فرمانده ارتش روسیه روز دوشنبه اعلام کرد که اگر تنها ارتش سوریه به آتش‌بس پایبند باشد و بقیه طرف‌ها آن را نقض کنند، این آتش‌بس هیچ فایده‌ای ندارد.

این ژنرال روسی تأکید کرد که آمریکا اهرمی برای فشار آوردن بر مخالفان سوریه جهت پایبندی به آتش‌بس در اختیار ندارد.

نه در بیانیهارتش سوریه و نه از سوی بانیان آتش‌بس یعنی روسیه و آمریکا هیچ اشاره‌ای به تمدید احتمالی این آتش بس و یا به جریان افتادن مراحل بعدی طرح آمریکا-روسیه نشده است.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید