العبادی از نیویورک دستور بازپس‌گیری الشرقاط و مناطقی در غرب عراق را صادر کرد | اتاق خبر
کد خبر: 371799
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 02:08
حیدر العبادی، امروز سه‌شنبه از نیویورک فرمان شروع عملیات نظامی برای بازپس‌گیری الشرقاط و مناطقی در استان الانبار از دست نیروهای داعش را صادر کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، الشرقاط در فاصله 100 کیلومتر جنوب موصل قرار دارد و از پایگاه‌های اصلی داعش به شمار می‌رود. این شهر که در کرانه رود دجله قرار گرفته و به دست نیروهای عراقی و گروه‌های شیعی هم‌پیمان با ارتش عراق محاصره شده است، دارای ده‌ها هزار سکنه غیرنظامی است.

از ماه‌ها پیش مسوولان نسبت به وقوع فاجعه انسانی در داخل این شهر هشدار داده‌اند چرا که ساکنان آن تحت کنترل نیروهای داعش هستند و گفته می‌شود که علاوه بر بالا بودن قیمت کالاها، کمک‌های غذایی به این شهر نیز کاهش یافته است.

حیدرالعبادی، نخست وزیر عراق در پیامی تلویزیونی که از نیویورک، محل برگزاری نشست‌های مجمع عمومی سازمان ملل ارسال شد، گفت که به زودی نیروهای عراقی هیت و حومه الرمادی در استان الأنبار را نیز پس خواهند گرفت.

در همین حال یک مقام عالیرتبه نظامی در فرماندهی تیپ 7 ارتش عراق در استان الأنبار در گفت‌وگو با سومریه نیوز اعلام کرد که عملیات آزادسازی شهرهای البغدادی و حدیثه صبح امروز (سه شنبه) همزمان با اعلام فرمان العبادی برای آزادسازی الشرقاط ، و مناطقی در الرمادی و هیت آغاز شده است.

البغدادی و حدیثه از اواسط سال 2014 تحت کنترل داعش قرار گرفته‌اند و داعش از آنها به عنوان مقر انجام عملیات‌های تروریستی‌اش در غرب عراق استفاده می‌کند.

انتهای پیام/

کد: 94108

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید