درخواست عفو بین‌الملل از آرژانتین برای پذیرش آوارگان سوری | اتاق خبر
کد خبر: 371808
تاریخ انتشار: 31 شهریور 1395 - 04:05
عفو بین الملل از دولت آرژانتین خواسته است تا برای استقبال و اسکان آوارگان سوری برنامه‌ای بیندیشد و به وعده‌های خود در این باره عمل کند.

آوارگان سوری

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، مائوریسیون ماکری، رییس جمهوری آرژانتین گفته بود که می‌خواهد بیش از 3000 آواره سوری را در این کشور آمریکای لاتین اسکان دهد اما برنامه مربوطه متوقف شده و به بن بست خورده است.

سازمان‌ها و اعضای "جمعیت سوری‌های آرژانتین" دولت ماکری را برای عمل به قولش در اسکان آواره های سوری تحت فشار قرار داده‌اند.

لی تاندتر، رییس بخش محلی "عدالت بین الملل" در عفو بین الملل گفت: به نظرم دولت بوینس‌آیرس تمایل خوبی برای کمک به این بحران بشری دارد اما از لحاظ منابع محدودیت دارد. برای ما البته این بهانه اقتصادی و مالی و کمبود منابع مالی پذیرفته نیست.

این سازمان حقوق بشری روز دوشنبه تصاویری از بیش از چهار میلیون آواره سوری را که به دنبال پناهندگی و اسکان در خارج از کشور خودشان هستند، به نمایش گذاشت.

رهبران جهان در روزهای آتی قرار است در مجمع عمومی سازمان ملل در نیویورک گردهم آیند تا درباره سرنوشت 3 / 65 میلیون بی خانمان در سطح جهان در نخستین نشست "بررسی بحران بزرگ آوارگان و پناهجویان" به گفت‌وگو بپردازند.

انتهای پیام/

کد: 94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید