ساکت: برنامه همگرایی فنی تیم‌های ملی فوتبال آغاز شد | اتاق خبر
کد خبر: 371981
تاریخ انتشار: 1 مهر 1395 - 07:08
بزرگترین هیات عزاداری در ورزشگاه آزادی تشکیل می‌شود
رئیس سازمان تیم های ملی برنامه‌های این تیم در ادامه رقابت‌های انتخابی جام جهانی را تشریح کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، محمدرضا ساکت، رئیس سازمان تیم‌های ملی فدراسیون فوتبال در ابتدا درباره برنامه هماهنگی و همگرایی کلیه تیم‌های ملی  فوتبال کشور با سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان، گفت: برنامه بلند مدت فدراسیون فوتبال و سازمان تیم‌های ملی برای ایجاد همگرایی فنی بین تیم‌های مختلف فوتبال آقایان و بانوان با سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان پیش بینی و آغاز شده و اولین مرحله آن در قالب جلسات هم اندیشی و تبادل نظر بین مربیان تیم‌های  فوتبال آقایان و بانوان با سرمربی تیم ملی فوتبال بزرگسالان در دستور کار قرار گرفته است.
وی در ادامه بیان کرد: به منظور ایجاد یک وحدت رویه فنی، اجرایی، تشکیلاتی و تلاش در راستای همگان سازی سبک بازی و سیستم بازی تیم‌های ملی و همچنین استفاده از ظرفیت‌های مشترک، جلسات هماهنگی بین سرمربیان تیم‌های ملی فوتبال با کارلوس کی‌روش پیش بینی و عملا این مهم با توجه به فعالیت تیم ملی جوانان با کی‌روش برگزار شد.
رئیس سازمان تیم‌های ملی در ادامه صحبت‌های خود، بیان کرد: طبق برنامه‌ریزی صورت گرفته کلیه تیم‌های فوتبال در ساختمان مرکز تیم‌های ملی فوتبال واقع در کمپ تیم های ملی، ضمن حضور فیزیکی نسبت به تبادل نظر، هماهنگی برنامه‌ها و استفاده از تجارب و نقطه نظرات سرمربی تیم ملی بزرگسالان، بهره مندی لازم را خواهند داشت. بدون شک این امر به عنوان یک اقدام استراتژیک در فوتبال کشور مورد توجه خواهد بود و رییس فدراسیون فوتبال به همراه اعضای  هیات رئیسه بر این ارتباطات تاکید  داشته و کارلوس کی‌روش با آغوش باز این اقدام استراتژیک را مورد توجه و برنامه ریزی خود قرار داده است.
ساکت در ادامه بیان کرد: در این راستا مسائل مربوط به تیم ملی فوتبال زیر 23 سال، جوانان، نوجوانان و زیر 14 سال و همچنین تیم‌های فوتبال بانوان در جلسات هم اندیشی و مشترک بین سرمربیان با کارلوس کی‌روش به بحث گذاشته خواهد شد و برنامه‌های آنها مورد ارزیابی کارلوس کی‌روش قرار خواهد گرفت. در واقع اجرای این برنامه، ایجاد پیوستگی فنی به منظور ارتقاء کیفیت عملکرد، تمرینات، اردوها، بازیهای تدارکاتی و بهره‌وری بیشتر در امر فعالیت‌های آماده سای و تدارکاتی تیم های ملی خواهد بود.
 رئیس سازمان تیم‌های ملی ضمن تشکر از باشگاه‌ها، سرمربیان و بازیکنان در راستای هماهنگی و همکاری با تیم ملی فوتبال بزرگسالان، اظهار کرد: بر اساس برنامه از پیش تعیین و ابلاغ شده که از یک سال قبل توسط سازمان لیگ برتر در اختیار باشگاهها بوده و مورد تایید آنها قرار گرفته است، برنامه‌های اردویی تیم ملی با محوریت روزهای فیفا همانند کلیه کشورهای جهان برنامه ریزی و انجام خواهد شد. بعد از اردوی آماده سازی تیم ملی بزرگسالان در ارمنستان، هدف گذاری ویژه برای حضوری قدرتمند در مقابل ازبکستان صورت گرفته و فدراسیون فوتبال با همه توانایی جهت حضور قدرتمند در این راستا برنامه لازم را پیش بینی کرده است. البته ممکن است این امر سختی‌هایی را برای تعدادی از باشگاهها فراهم کند اما تمامی این اقدامات در راستا تقویت فوتبال ملی است و امیدوارم با حمایتهای همه جانبه شاهد موفقیت تیم ملی فوتبال در عرصه مهم جام جهانی باشیم.
مشاور عالی و مسئول حوزه ریاست فدراسیون فوتبال ادامه داد: به منظور حضور در ازبکستان نیز هواپیمایی چارتر پیش بینی شده و شرکت هواپیمایی آتا به عنوان حامی تیم ملی فوتبال در بازی مقابل ازبکستان، تامین پرواز چارتر این مسابقه را به عهده گرفته است که صمیمانه از کاپیتان پازوکی و مهندس موسوی- مسئولین هواپیمایی آتا سپاسگزاریم.  با توجه به اینکه تیم ملی بعد از روز  16 مهر و بازی برابر ازبکستان، بلافاصله باید به تهران سفر کند تا در دیدار برابر کره جنوبی آماده باشد. بر همین اساس در قالب یک پرواز مستقیم سعی کردیم تا اقدامات لازم را انجام دهیم تا بازیکنان و کادر فنی بتوانند به برنامه‌های آماده سازی خود برسند. بر همین اساس از همراهی صادقانه باشگاهها، سرمربیان تیمهای باشگاهی، بازیکنان و رسانه‌ها صمیمانه تشکر می‌کنیم چرا که در این مقطع  که به عنوان حساس‌ترین مقطع تیم ملی جهت حضوری قدرتمند در مسابقات و صعود به جام جهانی قرار داریم و این امر اولویت راهبردی  فوتبال ما است. در همین راستا از همراهی کلیه عزیزان تشکر و قدردانی می کنیم.
رئیس سازمان تیم های ملی در ادامه با توجه به اهمیت بازی در مقابل کره جنوبی ، خاطر نشان کرد: پس از تلاش دو ماهه برای تغییر زمان که به جهت شرایط خاص فنی و برنامه ریزی فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا، این اتفاق محقق نشد. در واقع برای تغییر بازی تلاشهای ارزنده و گسترده‌ای صورت گرفت  و حتی هیات ویژه ای  به فیفا  اعزام شد و رئیس فدراسیون فوتبال مذاکرات چندین ساعته را با مسئولین فیفا و کنفدراسیون فوتبال آسیا برگزار کردند اما به جهت درگیر بودن دیگر تیم‌ها و از جمله کره جنوبی، تغییر روز بازی محقق نشد. برای حفظ حرمت ایام محرم، تاسوعا و عاشورا، ورزشگاه را به حسینیه‌ای مبدل خواهیم کرد و هواردان فوتبال شور حسینی  که همانا کل یوم عاشورا و کل ارض کربلاست، را نشان خواهند داد.
ساکت در ادامه  درباره اقدامات و برنامه‌هایی که در دیدار ایران برابر کره جنوبی برگزار خواهد شد، گفت: همه هواداران فوتبال بعد از مراسم روز تاسوعای حسینی با پیراهن‌های مشکی و شال عزا در ورزشگاه آزادی حضور خواهند یافت و یک ورزشگاه، یک حسینیه، 80 هزار عزادار حسینی را محقق خواهند کرد و با شور عاشورایی، بزرگترین حسینیه جهان را در بزرگترین ورزشگاه آسیا با مشارکت بسته‌های فرهنگی، سازمان ها و نهاد های فرهنگی و عاشورایی کشور، هیات عزاداری، مداحان اهل بیت، بیرق‌ها و علامت های حسینی، شور حسینی را در ورزشگاه فریاد خواهند زد و  فریادهای یا حسین و یا ابوالفضل به عنوان غریب عاشورایی، شعار هوادارن خواهد بود. ضمن اینکه با توجه به تغییر ساعت مسابقات، با پایان یافتن بازیها، همگان می‌توانند در حسینه‌ها و تکیه ها حضور داشته باشند تا عزاداری شب عاشورای حسینی را محقق کنند.
وی ادامه داد: شرکت اتوبوسرانی و مترو نیز برای انتقال سریع همه عزاداران بسیج شده است. همچنین ستاد ویژه‌ای در این راستا ایجاد شده و برنامه‌ریزی‌های لازم را با همکاری و حمایت همه جانبه شهرداری، شورای شهر و دیگر نهادهای فرهنگی و مذهبی انجام می‌شود.
مشاور عالی و مسئول حوزه ریاست فدراسیون فوتبال در ادامه در رابطه با البسه تیم ملی نیز اضافه کرد: دغدغه ای برای پیراهن تیم ملی فوتبال بزرگسالان وجود ندارد و در ارتباط با تیم های ملی پایه و بانوان با مشارکت کمیته سازمان اقتصادی و بازاریابی فدراسیون فوتبال در حال پیگیری هستیم.

انتهای پیام/

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید