فیبا مهلت داد، فدراسیون بسکتبال ایران اعتنایی نکرد! | اتاق خبر
کد خبر: 372164
تاریخ انتشار: 2 مهر 1395 - 21:03
پایان مهلت دوساله برای بسکتبالیست‌های محجبه
فدراسیون جهانی بسکتبال بنابر درخواست و پیگیری های مسلمانانِ کشورهای آمریکا و ژاپن، مهلت دو ساله‌ای را به کشورهای مسلمان داد تا در این مدت تلاش خود را در جلب نظر فیبا برای گرفتن قطعی مجوز حجاب انجام دهند اما فدراسیون بسکتبالِ ایران از این مهلت استفاده ای ن

اتاق خبر: فدراسیون جهانی بسکتبال اخیرا یک مهلت دوساله را در اختیار کشورهای مسلمان قرار داد تا بتوانند تلاش خود را برای جلب نظر فیبا انجام دهند و با گرفتن مجوز قطعی حجاب در میادین بین المللی حضور داشته باشند. اما در این دو سال فدراسیون بسکتبال ایران نتوانست حتی یک دیدار دوستانه برای ملی پوشان دختر تدارک ببیند و تنها یک اردوی مشترک در کشور ترکیه برگزار شد.

دخترانِ بسکتبالیست بارها در مصاحبه های خود از نگرانی‌شان‌ در این زمینه گفتند و از اینکه اگر این مهلت به اتمام برسد دیگر شاید انگیزه ای برای دنبال کردن بسکتبال نداشته باشند. در این دو سال تنها کاری که مسئولان مربوطه انجام داده‌اند انداختن توپ به زمین‌های مختلف بود و هیچ کس پاسخ دقیقی برای برگزار نشدن دیدارهای تدارکاتی ملی پوشان نداد. حتی رباب شهریان معاون ورزش بانوان وزارت ورزش هم نتوانست به قول خود عمل کند و دیداری برگزار نشد.

در واقع این فرصت دوساله، برای فدراسیون بسکتبال ایران چندان اهمیتی نداشت و کاری هم صورت نگرفت. باید منتظر ماند و دید که فدراسیون جهانی بسکتبال در آینده اجازه حضور بانوان محجبه در مسابقات رسمی را می دهد یا خیر.

منبع: ایسنا

95103

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید