بعید است مناقصه بندر شهید رجایی در مهرماه نهایی شود | اتاق خبر
کد خبر: 372279
تاریخ انتشار: 3 مهر 1395 - 18:05
مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی اعلام کرد: مقدمات ابتدایی کار برای اجرای مناقصه بندر شهید رجایی اجرایی شده است، اما بعید به نظر می‌رسد این موضوع تا پایان مهرماه اجرایی شود.

اتاق خبر: محمد سعیدنژاد در حاشیه آغاز به کار نمایشگاه صنایع دریایی ایران در پاسخ به سوال ایسنا درباره‌ی آخرین وضعیت برگزاری مناقصه در بندر شهید رجایی، گفت: در طول هفته‌های گذشته پیگیری‌های لازم برای نهایی شدن انتخاب اپراتور از فاز نخست این بندر اجرایی شده است که البته کار در دیگر فازها نیز ادامه دارد. با وجود آن‌که گام‌های نخست در این حوزه برداشته شده اما نمی‌توان با قطعیت از نهایی شدن این مناقصه در مهرماه سال جاری خبر داد.

وی همچنین درباره چگونگی مشارکت کشورهای خارجی در نمایشگاه صنایع دریایی ایران نیز، اظهار کرد: در حال حاضر ۸۳ شرکت داخلی و ۱۳ شرکت خارجی در این نمایشگاه حاضر شده‌اند و ما میهمانانی از کشورهای آلمان، انگلیس، ایتالیا، ژاپن، کره جنوبی و چین داریم که مذاکرات‌شان را برای همکاری با طرف‌های ایرانی آغاز کرده‌اند.

مدیر عامل سازمان بنادر و دریانوردی با بیان این‌که سازمان بنادر به دنبال افزایش نقش بخش خصوصی در بنادر اقتصادی ایران است، تاکید کرد: ما آمادگی آن را داریم که بنادر کوچک را به‌طور کامل به سرمایه‌گذاران بخش خصوصی واگذار کنیم. البته در حوزه‌های مختلف دریایی ایران ظرفیت‌های گسترده‌ای وجود دارد که ما امید زیادی داریم با ورود سرمایه‌گذاران داخلی و خارجی شرایط برای استفاده حداکثری آنها فراهم شود.

منبع:ایسنا

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید