فروش4 هزار رنو ساندرو استپ وی در کمتر از نیم ساعت | اتاق خبر
کد خبر: 372455
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 00:51
در حالیکه روز گذشته حوالی ساعت 11 صبح سایت فروش رنو ساندرو اسپ وی برای فروش باز شد که در کمتر از نیم ساعت تمامی 4 هزار خودروی اعلام شده در کمال شگفتی به فروش رفت.

به گزارش اتاق خبر به نقل از  عصر ایران آن طور که مدیر بازاریابی و فروش گروه سایپا گفته است استقبال از خرید این خودرو به نحوی بود که ظرفیت تولید در نظر گرفته شده جهت ماه های اعلامی در مدت کمتر از 30 دقیقه 4 هزار دستگاه خودرو به فروش رسید.
 
رضا تقوی اضافه کرد: بر اساس برنامه ریزی انجام شده فروش فوری و پیش فروش خودرو استپ وی جهت آبان، آذر و دی ماه انجام پذیرفت.

فروش4 هزار رنو ساندرو استپ وی در کمتر از نیم ساعت / اختلاف 5 میلیونی قیمت در بازار


فروش این خودرو با قیمت 52 میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان  در نوع اتوماتیک و 46 میلیون و پانصد و پنجاه هزار تومان در نوع دستی در حالی انجام شد که در بازار آزاد تفاوت قیمتی حدود 5 ملیونی در این خودرو به وجود آمده است و حتی قیمت فروش نوع اتوماتیک در بازار به 58 میلیون تومان می رسد.

مدیر بازاریابی و فروش سایپا در مورد تفاوت قیمت زیاد این خودرو در بازار و کارخانه و راهکار های پیش بینی شده برای رفع این موضوع گفته است : در فروش محصولات جدید معمولا اختلاف قمیتی در بازار ایجاد می شود که با گذشت زمان و افزایش تولید محصول این اختلاف قیمت برطرف خواهد شد.

وی اضافه کرده: در صورت افزایش تیراژ تولید، ظرفیت های تکمیلی برای این خودرو درنظر گرفته خواهد شد که از طریق نمایندگی های بازاریابی و فروش گروه خودروسازی سایپا پروسه ثبت نام ضمن اطلاع رسانی لازم انجام خواهد شد.

سرعت خرید برای به دست آوردن ساندرو استپ وی به حدی بود که حتی تعدادی از نمایندگی های سایپا نیز از ثبت نام جا ماندند که  در این مورد نیز  تقوی گفت:  ظرفیت ثبت نام پیش فروش هر نمایندگی در سراسر کشور بصورت مساوی تقسیم شده که با توجه به سرعت تکمیل ظرفیت، برخی از نمایندگی ها نتوانستند برای تعدادی از مشتریان خود ثبت نام انجام دهند.

در مورد استقبال از فروش فوری خودروها دلایل مختلفی ذکر می شود که شاید مهمترین موضوع وجود  دلالی در بازار خودرو باشد. به گفته برخی از کارشناسان  به علت تفاوت قیمت خودرو از کارخانه تا بازار  دلالان به سرعت اقدام به خرید خودرو کرده تا آن را با قیمت بالاتر در بازار آزاد به فروش برسانند که این موضوع در زمینه ساندرو استپ وی کاملا مشهود است زیرا در حالیکه هنوز این خودرو به بازار عرضه نشده شاهد افزایش 5 میلیونی قیمت آن دربازار آزاد هستیم.

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید