دو پنالتی نفت تهران گرفته نشد | اتاق خبر
کد خبر: 372556
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 13:01
کامرانی فر:
رئیس دپارتمان داوران در خصوص آنالیز داوری بازی های هفته هفتم لیگ برتر به نکاتی اشاره کرد.

به گزارش اتاق خبر، به نقل از ایسنا، حسن کامرانی فر درباره عملکرد داوران در هفته هفتم لیگ برتر گفت: با آنالیز داوری مسابقات لیگ برتر در هفته هفتم، دیدارهای تراکتورسازی – سیاه جامگان، استقلال تهران – ذوب آهن اصفهان، پدیده – نفت آبادان، گسترش فولاد تبریز – فولاد خوزستان، صبای قم – سایپا و سپاهان اصفهان – پرسپولیس تیم داوری با نمایش مطلوب تمامی قوانین را به درستی در زمین بازی اجرا کردند. بجز یک صحنه در بازی سپاهان و پرسپولیس که در نیمه اول کمک داور مسابقه به اشتباه حرکت مهاجم سپاهان را آفساید تشخیص داد.

وی در ادامه درباره قضاوت تیم داوری در دیدار نفت تهران و ماشین سازی، اظهار داشت: در مسابقه نفت تهران و ماشین سازی تبریز تیم داوری دچار اشتباهات تاثیرگذاری شد. در دقیقه 38 پنالتی به نفع تیم نفت تهران (بدون جریمه شخصی برای بازیکن خطاکار) گرفته نشد. پس از آن در دقیقه 48 داور مسابقه یک پنالتی به نفع نفت تهران اعلام نکرد و مدافع خطاکار ماشین سازی نیز باید از زمین مسابقه اخراج می شد. 

رئیس دپارتمان داوران در ادامه افزود: در این صحنه به علت جا ماندن داور و عوض شدن ناگهانی جریان بازی، کمک داور باید داور را در اعلام ضربه پنالتی یاری می‌کرد. در دقیقه 61 کمک داور دوم این دیدار، گل سالم ماشین سازی را به اشتباه آفساید اعلام کرد. همچنین در دقیقه 85 پنالتی گرفته شده برای تیم ماشین سازی نیز به اشتباه اعلام شد، در صورتی که باید خطای مهاجم ماشین سازی گرفته می شد. با توجه به اتفاقات صورت گرفته در این مسابقه، سرمربی نفت تهران به دلیل اعتراضات مکرر باید از روی نیمکت اخراج می شد.

کامرانی فر در ادامه بیان کرد: در مسابقه استقلال خوزستان و پیکان در دقیقه 51 بازیکن تیم استقلال خوزستان به خاطر خطای شدید باید از زمین بازی اخراج می‌شد.

وی در پایان یادآور شد: دپارتمان داوران برنامه جوانگرایی داوری کشور را در دستور کار خود قرار داده است که می توان به قضاوت خوب حمید حاج ملک داور جوان استان گیلان در بازی استقلال و ذوب آهن اشاره کرد. در همین راستا از کلیه داوران فوتبال انتظار می رود که با شجاعت کامل به اجرای قوانین فوتبال در زمین مسابقه بپردازند.

انتهای پیام /

کد:94108

نظرات
ADS
ADS
پربازدید