آغاز همایش هم اندیشی بهبود بهره وری توزیع برق شمالغرب کشور در اردبیل | اتاق خبر
کد خبر: 372587
تاریخ انتشار: 4 مهر 1395 - 19:08
همایش هم اندیشی بهبود بهره وری توزیع برق روز یکشنبه با حضور کارشناسان و مدیران شرکت های نیروی برق غرب و شمالغرب کشور در اردبیل آغاز شد.

اتاق خبر: مدیرعامل شرکت توزیع نیروی برق استان اردبیل در آئین افتتاح این همایش، هم اندیشی و استفاده از تجربیات همدیگر در جهت بهبودی و بهره برداری شبکه های برق و ارتقای بهره وری را از جمله اهداف این نشست عنوان کرد.
مهندس علیرضا علیزاده گفت: پنجمین نشست هم اندیشی بهبود بهره برداری و هماهنگی تولید و مصرف شرکت های توزیع نیروی برق غرب و شمال غرب کشور با حضور نمایندگان 12 شرکت توزیع برق به میزبانی استان اردبیل برگزار می شود.
وی افزود: در این همایش دو روزه که چهارم و پنجم مهرماه برگزار می شود کارشناسان و مدیرانی از شرکت های توزیع نیروی برق استان های آذربایجان شرقی و غربی، اردبیل، کردستان، کرمانشاه، لرستان، همدان، ایلام، زنجان، قزوین، گیلان و شرکت توزیع نیروی برق تبریز شرکت دارند.
وی با بیان این که صنعت برق کشور نیم نگاهی به چشم انداز جهانی صنعت برق در سال 2025 دارد، اضافه کرد: هوشمند سازی شبکه، حل تضاد کربن و انرژی و افزایش قابلیت اطمینان شبکه برق سه بند اساسی این چشم انداز می باشد.
علیزاده بیان کرد: علاوه بر بهبود قابلیت اطمینان عبور از شیوه سنتی توزیع و استقرار سیستم های مدرن، بهره برداری از سیستم های جدید فناوری اطلاعات هم در دستور کار قرار گرفته است.
مدیرعامل شرکت توزیع برق استان با اشاره به قابلیت های بسیار خوب هوشمند سازی گفت: هوشمند سازی هم نقش مهمی در امنیت، اقتصاد و محیط زیست دارد و باعث کاهش مصرف برق می شود.
وی انعطاف پذیری شبکه و استفاده آگاهانه را از جمله کارکردهای شبکه هوشمند سازی عنوان کرد و افزود: در حل مشکل کربن و انرژی نیز به دلیل اینکه حداکثر استفاده در نیروگاه ها 50 درصد است و بیش از آن محیط آلوده می شود راهکارهایی مدنظر قرارگرفته است.
رئیس کمیته برگزاری پنجمین نشست هم اندیشی شرکت های توزیع برق اظهار کرد: در مجموع 366 مقاله در سه محور به این همایش ارسال شده که 47 مقاله توسط هیات داوران برای ارائه انتخاب شده است.
علیزاده با اشاره به این که از تعداد 47 مقاله انتخاب شده 27 مقاله به صورت شفاهی و 20 مقاله به صورت پوستر ارائه خواهد شد، بیان کرد: همچنین برگزاری 10 کارگاه آموزشی و نمایشگاه صنعت برق از دیگر قسمت های این همایش است.

منبع:ایرنا

 

کلید واژه ها :
نظرات
ADS
ADS
پربازدید