سفر معاون اول رئیس جمهور به خراسان‌شمالی در هفته آینده | اتاق خبر
کد خبر: 372676
تاریخ انتشار: 5 مهر 1395 - 21:09
استاندار خراسان‌شمالی با اشاره به اینکه معاون اول رئیس جمهور هفته آینده میهمان این استان است، از مدیران دستگاه‌ها خواست تا مطالباتی که نیازمند دستور شخص اسحاق جهانگیری است را در قالب نامه به معاونت‌های مرتبط در استانداری ارسال کنند.

اتاق خبر: محمدرضا صالحی در جلسه شورای اداری استان و در آئین تکریم و معارفه معاون سیاسی و امنیتی استاندار اظهار کرد: جهانگیری هفته آینده به منظور افتتاح سد مانه و سملقان وارد خراسان‌شمالی می‌شود اما این سفر در حد افتتاح و کلنگ‌زنی نباشد و مدیران مطالبات دستگاه‌ها و مشکلاتی که توسط وی قابل حل شدن است را مکتوب به استانداری ارسال کرده و از حضور وی بیشترین بهره را ببرند.

وی همچنین از تصویب دو طرح سرمایه‌گذاری خارجی جهت تولید انرژی در دو شهرستان خراسان‌شمالی به ارزش 75 میلیون یورو خبر داد و تصریح کرد: این طرح‌ها نویدی برای سرمایه‌گذاری و راهگشای جدید است و دستگاه‌ها با همکاری و سازمان برنامه و بودجه استان نیز با پیگیری هرچه زودتر نوید عملیات اجرایی را گزارش دهند.

نماینده عالی دولت در خراسان‌شمالی، از مدیران کل دستگاه‌های اجرایی خواست تا با پیگیری‌های مستمر و ارائه ایده‌های نو، سهم استان را از اعتبارات ملی افزایش داده و به استانداری گزارش دهند.

صالحی در بخشی از سخنان خود با گلایه از عدم همکاری شعب در پرداخت تسهیلات به تولیدی‌ها و سرمایه‌گذاران ، خاطرنشان کرد: از 374 طرح ارائه شده، 221 طرح تایید و پس از بررسی در کمیته کارگروه رفع موانع تولید 176 واحد به شعبات بانک‌ها معرفی شده و 46 مورد در انتظار معرفی به بانک‌ هستند.

وی تصریح کرد: از سرعت کار شعب بانک‌ها رضایتی ندارم و باید سریع‌تر تسهیلات به تولیدی‌ها پرداخت شده و سرمایه بانک‌ها وارد بازار شود.

استاندار خراسان‌شمالی همچنین از شرکت در مراسم دیدار نمایندگان عالی دولت با رهبر معظم انقلاب خبر داد و اظهار کرد: فردا به نمایندگی از مردم خراسان‌شمالی و به جهت آغاز کنگره سه هزار شهید استان، گزارشی را محضر رهبر معظم انقلاب تقدیم خواهم کرد.

صالحی با اشاره به اجرای طرح سرشماری عمومی نفوس و مسکن نیز این طرح را مهم خواند و خطاب به فرمانداران و دهیاران تصریح کرد: با توجه به اینکه بخشی از آمارگیری الکترونیکی است باید دقت‌ها بالاتر رود و دهیاران با توجه به جابجایی جمعیت سعی کنند آمار دقیقی از جمعیت به دست آید.

معاون سیاسی وزیر کشور نیز در این جلسه با اشاره به آغاز هفته دفاع مقدس، گفت: دشمن قصد داشت با توجه به نوپا بودن انقلاب کشور را سه روزه تصرف کند که این مدت با دفاع جانانه نیروهای ارتش، سپاه و بسیج و با ریخته شدن خون شهیدان به هشت سال طول کشید و کشور متحمل خسارات بسیار زیادی شد.

 محمدحسین مقیمی با بیان اینکه جمهوری اسلامی ایران تنها کشوری بود که پس از جنگ برای آبادانی کشور دست یاری به سوی هیچ کشوری دراز نکرد، یادآور شد: از زمان بعد از جنگ به همت سرمایه‌گذاری مردم و تلاش مسئولان کشور خسارت جنگ را جبران کرد اما به دشمن اجازه نداد به خاک وطن تجاوز کند و آن‌ها را به بیرون از مرزهای بین‌المللی راند.

وی با اشاره به اینکه به همت نیروهای بسیج، سپاه، ارتش و نیروی انتظامی امروز آسایش و امنیت کامل بر کشور حاکم بوده و با وجود مداخلات دشمن و کارشکنی در مرزها و شیطنت نمی‌توانند کاری از پیش ببرند، اضافه کرد: جمهوری اسلامی ایران همیشه بر خود متکی بوده است و امروز نیز مانند دوران پس از جنگ با خود اتکایی و استقلال به روی پای خود ایستاده است.

قائم مقام وزیر کشور در ادامه با تاکید بر اینکه معاونت سیاسی و امنیتی استاندار نقش تعیین کننده‌ای در هر استان دارد، اظهار کرد: در کشور مشکلات زیاد اجتماعی از نظر طلاق، اعتیاد، حاشیه‌نشینی و غیره وجود دارد که این مشکلات در پنج سر فصل به صورت مفصل خدمت مقام معظم رهبری ارائه شده است و ایشان فرمایشات کلیدی و رهنمودهای راهگشایی را در این زمینه ارائه داده‌اند که از معاونت‌ سیاسی استانداری در تمام استان‌ها انتظار می‌رود این بیانات را سرلوحه کار و برنامه خود قرار دهند.

مقیمی ایجاد نشاط سیاسی در هر استان را از دیگر وظایف معاونت سیاسی امنیتی استانداران برشمرد و افزود: باید در این راستا فعالیت‌های اثر بخشی به ثمر برسد و این معاونت‌ها دو وظیفه مهم در راستای برگزاری هرچه باشکوه تر انتخابات ریاست جمهوری در سال آینده را بر عهده دارند.

رئیس تعزیرات حکومتی کشور نیز در جلسه شورای اداری خراسان‌شمالی با تاکید بر اینکه وظیفه این نهاد رسیدگی به تخلفات صنفی و وظیفه دادگستری رسیدگی به جرایم است، یادآور شد: این سازمان موظف است در کمترین زمان ممکن که در قانون 30 روز اعلام شده به تخلفات اصناف در سه حوزه صنف، بهداشت و قاچاق رسیدگی کند که این میانگین در کشور 36 روز است.

دکتر علیرضا جمشیدی با بیان اینکه رسیدگی به پرونده‌های قاچاق از مطالبات جدی مقام معظم رهبری است، تصریح کرد: سال گذشته یک میلیارد دلار کالای قاچاق لوازم آرایش در کشور کشف شده و این آمار ایران را به عنوان دومین کشور خاورمیانه در زمینه قاچاق لوازم آرایشی تبدیل کرده است.

وی با اشاره به اینکه به هیچ وجه کالای قاچاق تاریخ مصرف گذشته در اختیار محرومان قرار نمی‌گیرد و قشر ضعیف جامعه نیازی به این کالاها ندارد، اظهار کرد: تمامی کالاهای قاچاق که در بیشتر موارد تاریخ مصرفشان گذشته منهدم می‌شوند و در این زمینه نیز در قانون و قاچاق کالا روزنه‌هایی برای سوء استفاده وجود دارد که سازمان تعزیرات به جد با فرار از قانون مبارزه کرده و خواهان تصویب قوانین روشن‌تری در این زمینه است.

جمشیدی با بیان اینکه اکنون دو میلیون و 200 هزار عنوان صنفی مجاز در کشور فعالیت دارند، از فعالیت 750 هزار واحد صنفی غیر مجاز که به‌صورت مستقیم با پنج میلیون نفر در جامعه در ارتباط است خبر داد و اضافه کرد: به جد با کالای قاچاق و واحدهای صنفی غیر مجاز که سلامت مردم را در خطر می‌اندازند مقابله و برخورد می‌شود .

وی از انهدام باند قاچاق در کرج طی امروز و جریمه 700 میلیارد ریالی متخلفان خبر داد و گفت: صدها کانتینر لوازم خانگی قاچاق در همین رابطه به همت سازمان مبارزه با قاچاق کالا، نیروی انتظامی و وزارت اطلاعات کشف و ضبط شد.

امام جمعه بجنورد نیز در این جلسه با اشاره به هفته دفاع مقدس یادآور شد: شهدا انقلاب اسلامی را تضمین، تایید و به ثبت رساندند و دفاع مقدس دوره به ثبت رساندن انقلاب اسلامی بود.

حجت الاسلام ابوالقاسم یعقوبی گفت: امروز ایران اسلامی با حضور مسئولان آگاه و به عنوان دولتی قدرتمند در زیر سایه منویات مقام معظم رهبری به دنیا معرفی می‌شود.

نماینده ولی فقیه در خراسان‌شمالی یادآور شد: برکت در مذاکرات و قدرت کشور به برکت خون شهدا است و وظیفه مسئولان است تا با تکریم ارباب رجوع و احترام در گفتار مردم را به انقلاب دلگرم و پایبند نگهدارند.

دادستان بجنورد نیز با اشاره به اینکه خراسان‌شمالی یکی از امن‌ترین استان‌های کشور است و در دو سال گذشته سرقت مسلحانه و زورگیری در این استان به وقوع نپیوست، بیان کرد: این آمار نشان از همدلی مردم با وجود قومیت‌های مختلف است و برگزاری موفق انتخابات مجلس شورای اسلامی و احساس امنیت از مهم‌ترین عوامل تایید این ادعا است.

محمد یاران گفت: امسال یک فقره قتل عمد و سال گذشته دو فقره قتل عمد در خراسان‌شمالی به وقوع پیوست که این روند کاهش آمار در حوزه طلاق نیز مشاهده می‌شود.

به گزارش ایسنا در این جلسه ضمن قدردانی از زحمات سه ساله محمد رحیم نوروزیان، محمدتقی ایرانی به سمت معاون سیاسی امنیتی استاندار خراسان‌شمالی منصوب شد.

مبنع: ایسنا

95103

نظرات
ADS
ADS
پربازدید